modre oci
instagram.com/tomomiitano
Nezaradené

Krásu ľudia vnímajú rôzne. Tieto bizarnosti sú v iných kultúrach považované za nesmierne príťažlivé

Krása je vnímaná rôzne. Líši sa tak ako samotní ľudia. Aká je v iných kultúrach?

Pre niekoho je krásna dlhonohá blondínka a pre niekoho malá Japonka s krivými zubami. Svet je poskladaný z rôznych kultúr a národností, pričom každá z nich vníma pojem krásy úplne inak.

Rovné zuby sa v Japonsku nenosia

Foto: instagram.com/tomomiitano / flickr.com/Augustin Rafael Reyes

S rovnými zubami ženy v Japonsku nepochodia. Za vrchol atraktivity sa totiž považuje yaeba – krivé zuby. Veria totiž, že ľudia tak vyzerajú milšie, a tak sú dievčatá s podobným úsmevom žiadané oveľa viac.

Jazvy ako prejav atraktivity

Foto: wikipedia.org / eastnews.ru

V mnohých krajinách Afriky či na ostrove Nová Guinea sa jazvy považujú za prejav krásy u žien. Mužom sú vzorce do tela vyrývané pri rôznych rituáloch, no ženy vďaka nim získavajú vytúženú atraktivitu.

Lámanie kostí pre krásu

Foto: eastnews.ru

V Južnej Kórei si ženy doslova nechajú lámať kosti pre atraktívnejšiu tvár v tvare srdca. Plastické operácie sú tu veľmi populárne a odporúčané v mnohých reklamách. Veľa žien podstupuje operáciu, ktorej súčasťou je lámanie sánky na tri kusy a odstránenie jej strednej časti, aby sa tak dosiahol žiadaný tvar.

Čokoľvek pre rovný nos

Foto: eastnews.ru

V Iráne je veľmi populárny rovný nos, a to až do takej miery, že mnohí kvôli tomu podstupujú plastické operácie. Cení sa ako symbol krásy a takisto aj ako znak vyššieho sociálneho statusu. To však nie je všetko. Nie každý si môže plastiku nosu dovoliť, a tak niektorí zachádzajú do takých krajností, že po ulici chodia s pásikom na nose a tvária sa, že operáciu podstúpili.

Opaľovanie sa v Číne nie je trendy

Foto: freestockphotos.biz / wikipedia.org / eastnews.ru

Ázijské krajiny doslova uctievajú bledý odtieň tváre. V drogériách len ťažko budete hľadať makeup s tmavším odtieňom a dokonca aj vody po holení pre mužov obsahujú bieliace látky. So slnkom sa veľmi nekamarátia a tak ich aj na plážach môžete stretnúť s maskou na tvári. Trochu desivé, no ľudia sú pre krásu schopní urobiť čokoľvek.

Odstraňovanie vlasov pre vysoké čelo

Foto: eastnews.ru / wikipedia.org

V stredovekej Európe sa v istom období doslova nosilo vysoké čelo. Ženy si kvôli nemu odstraňovali časť vlasov, aby nadobudli žiadanú optickú ilúziu. Podobný trend dnes prevláda v africkom kmeni Fula.

Predlžovanie krku

Foto: depositphotos.com

Vo východnej oblasti Mjanmarska nie sú ženy dlhonohé, ale dlhokrké. Pomáhajú si mosadznými kruhmi, aby svoje hrdlá predĺžili do krásy. Kedysi im to vraj slúžilo na ochranu pred útokmi tigrov, v súčasnosti je to však už len zaužívaný symbol krásy.

Obočie čo najbližšie pri sebe

Foto: wikipedia.org

Trend dokonale vytrhaného obočia sa rozšíril aj v našej kultúre. O trochu iný je však v niektorých oblastiach Tadžikistanu. Žena je totiž atraktívna vtedy, keď má celkom zrastené obočie. Považuje sa to aj za znak bohatého a šťastného života. Tie, ktorým príroda takýto tvar nenadelila si pomáhajú makeupom.

zdroj: brightside.me

 

Mohlo by sa Vám tiež páčiť

facebook logo
Daj nám Like na Facebooku a získaj prístup k tým najzaujímavejším novinkám medzi prvými.