Kanibalizmus sa môže vyskytovať v rôznych formách a minulosť by o tom vedela povedať svoje. Určité časti mŕtvych sa totiž kedysi využívali pri príprave liekov, nebol to teda kanibalizmus ako je nám známy dnes, no jeho prejavy sa vyskytovali po celej Európe až do 18. storočia.
Medicína bola v 16. až 17. storočí ešte stále celkom nerozvinutá a vtedajší lekári skúšali mnohé veci. Ľudia zomierali na rôzne choroby, ktorých riešením sú v súčasnosti už mnohokrát len antibiotiká. Vtedy to tak jasné nebolo, napríklad na bolesti hlavy sa využívali kúsky lebky.
Európania v týchto časoch využívali kúsky zo starovekých egyptských múmií, ktoré sa primiešavali do liekov. Verilo sa, že dokážu vyliečiť všetko od bolesti hlavy až po komplikovanejšie stavy ako napríklad záchvaty.
Z týchto medicín ťažili aj králi, Karol II. v Anglicku bol známy svojou osobnou liečbou nazývanou „Kráľove kvapky“. Obsahovali malé kúsky ľudskej lebky zmiešané s alkoholom. Niektorí doktori taktiež verili tomu, že zdraviu človeka napomáha aj pitie krvi, nie však hocijakej, čerstvá bola vraj najlepšia.
Znie to trochu šialene no kedysi sa naozaj verilo, že tieto formy liečby prinesú človeku vytúžené zdravie. Našťastie, dnes už od vás žiaden doktor nebude chcieť, aby ste pili čerstvú krv.