modre oci
Nezaradené

10 dôvodov, prečo nie si bohatý

Veľa ľudí si myslí, že jediný spôsob ako by sa dalo stať bohatým je pri troche šťastia vyhrať jackpot v lotérii. Faktom ale je, že každý môže byť bohatým. Podľa mnohých milionárov, ktorí si svoje bohatstvo patrične zarobili, budovanie majetku a stať sa bohatým nezáleží od šťastia a len od nejakej zhody okolností; je to na každom z nás a našej zmýšľaní o peniazoch. Podľa nich to nie je o tom, prečo nemôžeme byť bohatí, ale je to o dôvodoch, prečo ešte stále bohatými nie sme. Tu je pár dôvodov, ktoré sú podľa bohatých príčinami, prečo ešte stále medzi nich nepatríme.

 

Group of businessmen standing on different coins

Group of businessmen standing on different coins

img: gettyimages.com

1. Myslíme si, že byť bohatým je výsadou ostatných a nie nás

Žijeme v kapitalistickej spoločnosti, čo znamená, že máme rovnakú šancu zarobiť a stať sa bohatými ako ktokoľvek iný.

 

2. Nemyslíme si, že sme dosť šikovní

Nedostatok formálneho vzdelania len málokedy brzdí úspešných ľudí. Zakladatelia spoločností ako sú napríklad Microsoft, Facebook, IKEA, ALDI, Luxottica alebo Dell Computers buď vysokú školu nechali alebo ju vôbec nenavštevovali.

 

3. Nemyslíme si, že sme schopní byť bohatými, lebo nie sme dosť ambiciózni

Bohatí ľudia nie sú o nič viac ctižiadostivejší a taktiež nemajú väčšie túžby byť bohatými ako my. Len viac veria v samých seba, aby sa ich sny stali skutočnosťou. Aby sme sa stali bohatými, to čo potrebujeme, je viac veriť v samého seba.

 

4. Sústredíme sa na to, ako peniaze ušetriť namiesto toho, ako zarobiť viac

Aj bohatí ľudia šetria peniaze, ale nedávajú ich na šetriace účty s nízkym úrokom. Šetria ich trochu iným spôsobom, ktorý im zarobí oveľa viac; a síce cez investície a vyššie výnosy.

 

Man inserting coin into piggy bank

Man inserting coin into piggy bank

img: gettyimages.com

5. Myslíme si, že jediný spôsob ako zarobiť viac peňazí je pracovať viac hodín

Iste, keď sme vyplácaní od hodiny a keď si zoberieme nejaké nadčasy, budeme mať na výplatnej páske o pár eur viac. To je zrejmé. Ale toto nie je ten správny spôsob ako sa dostať k bohatstvu. Bohatí ľudia hľadajú spôsob ako nájsť riešenie problémov, ktoré im zarobia poriadny zisk. A to nie je založené na tom, koľko hodín človek denne odrobí.

 

6. Bojíme sa neúspechu

Mnoho tých najbohatších ľudí, ktorí sa vlastnými rukami vypracovali na to, čím sú dnes, pred tým než dosiahli veľké veci, v niečom zlyhali. Nebojme sa robiť chyby. Na ceste za úspechom by sme sa mali z chýb a nedostatkov poučiť. Neúspech je učiteľ, nie koniec sveta.

 

7. Nebavíte sa s tými správnymi ľuďmi

Všetci máme našich priateľov radi. Ale, keď sú naši priatelia chudobní a nemajú prospešné zmýšľanie, baviť sa s nimi nám nijako nepomôže. Bohatí ľudia sa nezdružujú s inými bohatými ľuďmi preto, že sú snobskí, ale pretože sa od nich niečo nové naučia a navzájom sú si oporou. Keď chceme byť bohatými, mali by sme sa motať okolo bohatých ľudí a brať si z nich príklad.

 

8. Veríme, že život má byť boj

Od malička sme učení, že máme byť vďační za to, čo máme. Áno, je to pravda, ale to neznamená, že by sme sa s tým mali uspokojiť. Bohatí ľudia sa usilujú o viac a my by sme mali tiež.

 

9. Veríme, že peniaze sú zlo

Peniaze nie sú zlé. Peniaze sú potrebné, aby sme si mohli kúpiť základné veci, ktoré potrebujeme na prežitie. Tí bohatí si myslia, že peniaze sú viac ako len to. Peniaze sú pozitívnym nástrojom, ktorým sa dá zarobiť viac peňazí, dodávajú im pocit slobody, pocit, že si môžu robiť, čo sa im zachce a dovoľujú im žiť bez starostí.

 

10. Nad bohatými sa pohoršujeme

Mnoho ľudí verí, že bohatí sú podvodníci, klamári, darebáci, skazení, lakomí narcisti, ktorí by mali byť zatvorení. Nechceme byť bohatými, pretože by to znamenalo zapredať svoju dušu. Faktom ale je, že mnohí z nich sú veľmi štedrí ľudia, korí často darujú nemalý obnos peňazí a tiež niečo zo svojho času, aby prispeli charitám a iným hodnotným aktivitám. A sú viac ako len ochotní pomôcť nám naučiť sa to, čo sa počas svojej cesty za bohatstvom naučili oni.

 

pZ8i.peniaze_ilustracna_foto img: shuterstock.com

 

To, či sú tieto dôvody relevantné alebo nie, musí uznať a zhodnotiť každý sám. Rozhodne sú však hodné zamyslenia sa, čo by sme mohli zlepšiť na našej vlastnej ceste za bohatstvom. Samozrejme, život nemusí byť len o peniazoch, veď každý má v živote svoje vlastné priority. Ak by sa však chcel niekto dozvedieť viac o tom, ako zmeniť svoj pohľad a myslenie ohľadom peňazí, môže si prečítať knihu How Rich People Think, ktorej autorom je milionár Steve Siebold.

.src

img: profit.sme

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť