Nezaradené

10 najzaujímavejších svetových rekordov

V prvý júlový deň sme sa rozhodli, že vám dovolíme nahliadnuť do sveta rekordov. Nie rekordov, aké poznáte, teda napríklad o športe. Dnes pôjde o tie najzaujímavejšie rekordy.

1. Rekord pre najviac ľudí v jednom lietadle bol stanovený v roku 1991. Počas operácie Solomon bolo 1086 židov z Etiópie prevezených JEDNÝM lietadlom do Jeruzalema. Išlo o Boeing 747. Do Jeruzalema, kde už čakali pracovníci Guinessovej knihy rekordov, nakoniec dorazilo 1088 pasažierov. Dve deti sa narodili počas letu.

TIP: Magazín Vedeli ste, že… odporúča k vyššie uvedenému textu multimediálny obsah: Operation Solomon 1991 on YouTube

2. James Harrison potreboval vo svojich trinástich rokoch krv na transplantáciu k jeho operácii. Vo svojich osemnástich rokoch sa rozhodol darovať krv aj on. On ale daroval krv neuveriteľných 1 000 krát, a zachránil 2 000 000 životov. Jeho krv totiž obsahuje zložku s názvom antigén, ktorý lieči RH Choroby.

 JamesHarrison_thumb

Poučná poznámka: Existujú ľudia s Rh+ (85 %) a s Rh- (15 %) faktorom (ľudia Rh-pozitívni a Rh-negatívni). Protilátky tvoria iba tí, ktorí majú skupinu Rh-, a to iba vtedy, ak sa stretnú s krvinkami skupiny Rh+ (napríklad po transfúzii krvnej skupiny Rh+, či počas tehotenstva, pôrodu alebo potratu). Práve systém Rh môže spôsobiť problémy v tehotenstve, a to vtedy, ak je matka Rh- a plod po otcovi získal Rh+, ide o takzvanú Rh-inkompatibilitu. Tá je zároveň najznámejšou RH chorobou, proti ktorej bojoval aj pán Harrison.

3. Najstaršie mačky v zaznamenávanej histórii sa dožili veku 38 a 34 rokov. Obe mačky vlastnil rovnaký majiteľ. Pre porovnanie, priemerná dĺžka života v Angole je 37.2 roku.

 oldestcat

4. The sixth sick sheik’s sixth sheep’s sick. Toto nie je chyba v preklade. Podľa Guinessovej knihy rekordov sa jedná o najťažší jazykolam na svete.

5. Muž menom Jonathan Lee Riches bol do Guinessovej knihy rekordov zapísaný ako muž, ktorý podal najvyšší počet žalôb na svete. Keď sa o tom dozvedel, žaloval Guinessovu knihu rekordov.

 tumblr_mvtoshhPS71ss7o6bo1_500

6. Minoru Yoshida drží rekord za najvyšší počet klikov, vykonaných bez prestávky. Bez prestávky urobil 10 507 klikov. Bolia ma ruky !

7. Stephen Fry zlomil v Británii rekord v hovorení slova ku**a v živom vysielaní.

 Snímka

8. Ex-premiér Austrálie Bob Hawke kedysi držal rekord v pití piva. Vo svojom životopise napísal: ,,K našej kultúre patrí pivo neodmysliteľne. Práve tento môj rekord, aj keď som si ho dlho neudržal, mi zaistil politické úspechy viac, než akýkoľvek iný čin.“

 443372-bob-hawke

9. Mesto Spearfish (South Dakota, USA) drží rekord pre najdrastickejšiu a najrýchlejšiu zmenu teploty. V roku 1943 tu teplota za dve minúty stúpla z -20 °C na +7 °C.

 spearfish-south-dakota-spearfish-united-states+12987651243-tpfil02aw-22551

10. V San Franciscu sa každý rok koná maratón v masturbácii. S ním spojený je aj svetový rekord v rovnakej činnosti. Najdlhšia masturbácia na tomto maratóne trvala 10 hodín.

Text: Jozef Kotrý

Preklad: Tomáš Záhradskovský

Zdroj: KickassFacts.com | Zdroj multimediálnych súborov: Pinterest.com and YouTube.com

Jazyková korekcia: Milan Kršiak

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť