modre oci
Nezaradené, Príbehy

10 smrtiacich fotiek, ktoré vám nedajú spať

Fotografie sú pevnou súčasťou našich životov už desiatky rokov. Aj v dobe sociálnych sietí tvoria kľúčový prvok spomienok na dôležité každodenné udalosti. Niektoré fotky však vošli do histórie čiernym odtieňom. Zachytávajú totiž ľudí v hrôzostrašných momentoch, na ktoré by ich nepripravil ani ten najkreatívnejší fotograf. Toto je 10 príbehov fotografií, ktorých okolnosti vzniku sú desivé.

Bomba v aute

B2E64065-F48A-14DA-B92A54FEE042FE7Eimg: mirror.co.uk

Krásna rodinná fotografia otca s dieťaťom na pleciach, čo poviete? Červené auto vedľa nich však v ten deň, 15.  augusta 1998 v mestečku Omagh, ukrývalo výbušninu, ktorá explodovala niekoľko minút po zachytení tejto fotografie. Na mieste zahynulo 29 ľudí vrátane fotografa. Otec s dieťaťom zo Španielska, ktorí boli v severoírskom mestečku Omagh práve na výlete, prežili.

Detskí vrahovia

James-Bulger-Murde_2492235bimg: talltanic.com

Dvojročný chlapec James Patrick Bulger, kráča na zábere priemyselnej kamery držiac sa za ruku s 10-ročným chlapcom Robertom Thopsonom a jeho komplicom Jonom Venablesom. Dvaja školáci malého chlapčeka v ten deň uniesli, mučili a zavraždili. Vošli do dejín Veľkej Británie ako najmladší vrahovia v histórii krajiny.

Zvečnená vražda

1895580-3x2-940x627img: abc.net.au

Filipínsky miestny politik Reynaldo Dagsa sa počas oslavy Nového roka 2011 rozhodol odfotiť svoju rodinu na ulici Tuna Street. Práve v okamihu fotenia vchádza do záberu mladík menom Michael Gonzales, ktorý stláča spúšť svojej zbrane a zabíja Dagsu priamo na mieste.

Posledný skok

4cdd9faad6f6c5ad40aa204372a7771eimg: reddit.com

Fotograf z novín Buffalo Courier v roku 1942 odfotil hotel Genessee práve v momente keď z okna 8. poschodia vyskočila mladá žena menom Mary Millerová. Spáchala samovraždu kvôli depresiám zo straty svojho priateľa, ktorý zahynul v 2. svetovej vojne.

Objatie smrti

XxiweR6img: imgur.com

Dvaja robotníci veternej elektrárne sa na fotografii objímajú tesne pred svojou smrťou. Veterná turbína v holandskej elektrárni v mestečku Ooltgensplaat, ktorú opravovali kvôli bežnej poruche sa z ničoho nič vznietila. Ani privolané záchranné zložky už dvojici mladých zamestnancov nedokázali pomôcť.

Smrť na tlačovej konferencií

r-budd-dwyerjpg-0059b77591657da4img: pennlive.com

Bol to šok pre všetkých prítomných. Člen miestneho senátu v Pennysylvánii a minister financií Robert Budd Dwyer na mimoriadnej tlačovej konferencii 22. januára 1987 najskôr vyhlásil, že sa v korupčnej kauze, do ktorej mal byť namočený, cíti byť nevinný. Potom z obálky vytiahol vlastnoručné prehlásenie o americkom finančnom systéme a následne aj zbraň, ktorú si vložil do úst a pred všetkými zúčastnenými spáchal samovraždu.

Posledná stopa

1423106564-0img: neatorama.com

Fotografiu zviazanej mladej ženy a chlapca objavila istá žena počas nákupu v supermarkete 15. júna 1989. Vyšetrovatelia zistili, že ide o nezvestnú Taru Calico, ktorá bola unesená 28. septembra 1988 v rodnom meste Belen v Novom Mexiku. Nikdy sa ju nepodarilo vypátrať a jej osud je neznámy. Rovnako nevieme, kto je chlapec na fotografii.

Usmej sa a zabijem ťa

Travis-Alexanderimg: mirror.co.uk

Na fotografii v sprche je muž menom Travis Alexander. Spúšť stlačila jeho priateľka Jodi Arias dňa 8. mája 2013 o 17:29. V bezprostredne nasledujúcich chvíľach ho dobodala na smrť.

Hromadná samovražda

4282080-1x1-700x700img: abc.net.au

9. november 1978 sa na farme nazvanej Jonestown v štáte Guyana odohrala masová samovražda. Šialený vodca sekty Chrám ľudu, James „Jim“ Jones zmanipuloval 915 ľudí, aby sa otrávili jedom alebo boli následne zastrelení, ak sa pokúsili o útek. Sám Jones bol nájdený s prestrelenou hlavou.

Duch z Amityville

amityville-ghost-boy-pic-hq-lutz-hauntingimg: newsfromthespiritworld

Jedna z najslávnejších fotografií, ktorá má dokazovať strašenie v dome v americkom meste Amityville. Vznikla počas vyšetrovania paranormálnych javov priamo v dome 6. marca v roku 1976. Na vyšetrovaní boli aj známi manželia Ed a Lorraine Warrenovci. Nebolo tam prítomné žiadne dieťa, napriek tomu bol zachytený neznámy chlapec na jednu zo série automatických snímok. Prítomní vyšetrovatelia tvrdili, že ide o ducha jedného z chlapcov zavraždnej rodiny DeFeovcov, ktorých postrieľal v noci 13. novembra 1974 ich vlastný brat a syn Ronald DeFeo.

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť