Niekedy stačí len zopár kvapiek vody alebo vlhký vzduch a už je problém.
Asi žiadny operátor ani výrobca vám telefón neopraví, keď pri reklamácii zistí, že sa telefón dostal do kontaktu s vodou. No, predtým, ako vezmete telefón do servisu, môžete niečo skúsiť aj vy. Týchto 10 tipov by mohlo zabrať:
1. Vytiahnite telefón z vody čo najrýchlejšie a okamžite ho vypnite.
2. Ak je už telefón mimo vody, rozoberte kryt a ak je to možné, vyberte batériu. To pomôže znížiť riziko poškodenia. Starostlivo utrite telefón a jeho vnútro s papierovou utierkou alebo mäkkou handričkou.
3. Vyberte SIM kartu. Osušte ju a nechajte ju mimo telefónu, aby nedošlo k jej poškodeniu.
4. Odpojte všetky externé zariadenia, ako sú slúchadlá, pamäťové karty a ďalšie veci, ktoré by mohli zakrývať diery, v ktorých sa skrýva voda.
5. Pokiaľ máte po ruke vysávač, použite ho na vysatie vody z vášho telefónu. Telefón však udržujte v primeranej vzdialenosti od vysávača, nepriblížte ho priamo k telefónu.
6. Na sušenie telefónu nepoužívajte fén. Teplý vzduch by totiž mohol roztaviť niektoré časti telefónu.
7. Môžete skúsiť sušenie telefónu aj veľmi netradične. Tak, že ho dáte do vrecka naplneného ryžou, ktorá pohltí vlhkosť. Táto procedúra však trvá najmenej 2-3 dni. Použiť môžete aj malý sáčok, ktorý sa dáva zvyčajne do škatule s topánkami. Ten tiež výborne pohlcuje vlhkosť. Telefón priebežne kontrolujte a pokiaľ je na povrchu vlhký, pretrite ho s papierovými utierkami.
8. Položte telefón na slnko, no nie na priame najsilnejšie slnko, aj to môže totiž spôsobiť škody.
9. Po (aspoň) 24 hodinách, vyskúšajte váš telefón. V prípade , že vyzerá suchý, vložte doň batériu a zapnite ho.
10. V prípade, že telefón vyzerá suchý, no nedá sa zapnúť, chyba môže byť aj vo vybitej batérii. Pripojte teda nabíjačku a potom ho znova zapnite. Ak ani to telefónu nepomôže, mali by ste s telefónom navštíviť odborníka.
img: thedroidguy.com