faktury online a zadarmo.jpg
Zdroj: Fakturujonline.sk
Nezaradené

Ako vystaviť faktúru online a zadarmo? Už neposielajte faktúry vystavené v Exceli či Worde

Pre mnohých a to hlavne začínajúcich podnikateľov a živnostníkov je vystavovanie faktúr strašiakom, ale nemá byť prečo. V skutočnosti ide o jednu z najpríjemnejších činností, akú môže podnikateľ robiť. Mnoho živnostníkov a menších podnikateľov ale vystavuje faktúry ešte v Exceli či v textovom dokumente. Namiesto toho môžu používať rôzne fakturačné systémy pričom vo viacerých prípadoch je vystavenie faktúry online zadarmo. Väčšinou sa platí až za pokročilé funkcie aplikácie.

Ako vystaviť online faktúru?

Vytvorte si profil, zaberie vám to pár desiatok skúnd

Vystavenie faktúry vo fakturačnom systéme Fakturujonline.sk je skutočne jednoduché. Stačí vyplniť váš e-mail a heslo a registrovať sa. Následne vás aplikácia vyzve, aby ste vyplnili svoj fakturačný profil. Môžete tak urobiť automaticky alebo načítať svoje údaje cez IČO. Celý proces registrácia vám zaberie nanajvýš jednu minútu vrátane vyplnenia svojich údajov.

TIP: Vyplňte si vo svojom profile aj číslo účtu, aby ste ho nemuseli neskôr zadávať manuálne na faktúrach. 

faktury online a zadarmi ako sa registrovat_1

Zdroj: Vedelisteze.sk

Ak by ste potrebovali neskôr editovať váš profil, tak môžete tak spraviť cez odkaz Firemný profil, ktorý nájdete v bočnom menu. Mimochodom, do aplikácie si môžete pridať aj viacero fakturačných profilov. Ak máte teda nie jednu, ale hneď dve či tri firmy, tak aplikáciu môžete používať s jedným predplatným, resp. v bezplatnom režime, ak nepotrebujete používať prémiové funkcie.

Vystavte svoju prvú faktúru

Práve sme na pol ceste k vystaveniu prvej faktúry. Nebojte sa, jej vystavenie je rovnako jednoduché, ako vytvorenie firemného profilu.

V ponuke menu kliknite teraz na profil vašej firmy a následne na možnosť Vytvoriť doklad. Ako tak spravíte, tak je potrebné vyplniť číslo faktúry, dátum vydania, dodania služby, splatnosť a ďalšie informácie. Údaje, ako je napríklad vaše číslo účtu, ak ste ho zadali pri vytvorení profilu. Tak sa načítajú automaticky, prípadne ich môžete cez tlačidlo načítania údajov načítať svojpomocne. Samozrejme, nezabudnite zadať ani to, čo fakturujete a v akej cene.

vystavenie faktury online a zadarmo_2

Zdroj: Vedelisteze.sk

Potom sa prekliknite na možnosť Odberateľ. Tu môžete údaje buď vložiť manuálne alebo cez možnosť kontaktu, ak ste si uložili vášho obchodného partnera medzi kontakty alebo cez možnosť načítania údajov potom, ako zadáte IČO. Faktúru následne uložte.

vystavenie faktury online a zadarmo_3

Zdroj: Vedelisteze.sk

Faktúru môžete odoslať z pohodlia admina a nielen to

Následne, ako uložíte faktúru, tak ju môžete odoslať z pohodlia admina vášmu zákazníkovi. Rovnako ale, môžete s faktúrou neskôr aj pracovať. Napríklad ju môžete editovať, zálohovať si ju na váš e-mail či stiahnuť do počítača. Okrem toho pomocou dvoch kliknutí si môžete nastaviť, že faktúra bola uhradená, keď vám ju klient zaplatí, aby ste mali prehľad o tom, či bola alebo nebola uhradená. Ide o šikovnú funkciu hlavne keď máte viacero klientov.

V rámci aplikácie si môžete okrem iného pridávať aj obchodných partnerov, aby ste si zjednodušili opakované vystavovanie faktúr.

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť