modre oci
Nezaradené

Utečenec s dcérou predával na ulici perá, vďaka tejto fotke ľudia vyzbierali za jeden deň 110 000 dolárov

Pomôžte Abdulovi a Reem začať nový život. Tak sa volá kampaň, ktorú začal na stránke indiegogo Gissur Simonarson.

Fotografiu zverejnil na Twitteri Gissur Simonarson, zakladateľ portálu Conflict News, ktorý prináša informácie z konfliktných oblastí z celého sveta.

Dostal som túto fotografiu od istého muža, ale on nebol jej autorom. Tiež nevedel, kto to v skutočnosti nafotil, takže sme sa nevedeli dostať k informácií, kto je muž na snímke. Pridal som to teda na náš účet, že by nám našich 64-tisíc fanúšikov pomohlo,“ povedal Gissur.

Hľadaný muž sa volá Abdul Hale al-Kader. Ide o palestínsko-sýrskeho utečenca, slobodného otca dvoch detí. S 9-ročným synom Abdelillahom a 4-ročnou dcérkou Reem ešte donedávna žili v utečeneckom tábore v Yarmouku. Pred pár mesiacmi bol tábor kvôli občianskej vojne v krajine v obkľúčení a ľudia tak ostali bez jedla a humanitárnej pomoci. Začiatkom tohto roka sa znovu stal terčom útoku ISIS.

Abdul pracoval v továrni na čokoládu, no tá taktiež padla za obeť útokom. Spolu s dcérou skúšali šťastie v Libanone, no neúspešne. Až nakoniec skončil na ulici a predával perá.

Celý príbeh končí napokon šťastne, nakoľko sa pár tisíc dobrých ľudí rozhodlo pomôcť. Je to až neuveriteľné ale za menej ako jeden deň sa podarilo pre Abdula vyzbierať viac ako 110 tisíc dolárov a to ešte kampaň neskončila.

ej4p.abdul_jpg

„Veľmi ma prekvapilo, že ľudia z iných krajín sa dozvedeli o mojom príbehu a že sa takto starajú o moje deti. Nedokázal som prestať plakať. Ďakujem Bohu,“

.src

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť