Ťažko uveriť, že je to pravda…
Svetová populácia je rozmiestnená po celej planéte tak nerovnomerne, že je ťažké uveriť, že je to skutočne tak. Najmä, keď sa pozriete na tieto mapy. Hlavným dôvodom je to, že na Zemi je mnoho miest, ktoré sú veľmi nevhodné na obývanie.
V malých žltých oblastiach žije toľko ľudí ako vo všetkých oblastiach s čiernou farbou dohromady.
Táto mapa je ešte zaujímavejšia. Ukazuje, ako riedko je osídlená väčšina pôdy na Zemi. Je tomu ťažko uveriť, ale modré miesta obsahujú len 5% svetovej populácie. Rovnaké množstvo ľudí, 5% žije v malej červenej oblasti.
Táto mapa ukazuje, že polovica z talianskeho obyvateľstva zaberá iba 8% pôdy v krajine. Hlavným dôvodom je to, že centrálna časť polostrova je tvorená prevažne z hôr.
V Austrálii, je situácia ešte zaujímavejšia: takmer 11 miliónov ľudí (takmer polovica austrálskej populácie) žije v malých červených regiónoch.
Asi polovica všetkých Američanov žije vo veľkých mestách rozmiestnených po celej krajine. Veľká červená škvrna je Kalifornia.
Hory v Španielsku pokrývajú okolo 90% územia. To je dôvod, prečo ľudia obývajú iba 10% pôdy.
Historicky, hranice medzi Spojenými štátmi a Kanadou ležia pozdĺž 49. rovnobežky. Zvláštne je, že 50% Kanaďanov žije hlboko pod ňou, v tom červenom mieste.
Turecko je takmer výhradne hornaté, iba malé percento rozlohy je vhodné na bývanie. To je dôvod, prečo mapa znázorňujúca koncentráciu obyvateľov Turecka vyzerá takto.
Sahara je jednou z najviac nehostinných miest na Zemi. Pokrýva takmer celú severnú oblasť Afriky. Dve červené škvrny na mape predstavujú najväčšie mestá v krajine a tiež oblasť pozdĺž rieky Níl v Egypte.
Francúzsko je jednou z mála krajín, ktorú ľudia obývajú takmer celú.