Nezaradené

Water Discus Hotel – najväčší podmorský hotel bude postavený v Dubaji

Ak ste vždy snívali o živote pod morskou hladinou, tento krát si to môžete naozaj vyskúšať! Water Discus Hotel, ktorý sa otvorí v Dubai, bude najväčším podmorským hotelom na svete. Nasledujúce fotografie len dosvedčujú aké honosné ubytovanie zažijú hostia pod hladinou mora.

Hotel bol navrhnutý poľskou spoločnosťou Deep Ocean Technology, ktorá je podporovaná švajčiarskou spoločnosťou BIG InvestConsult AG. Water Discus Hotel pozostáva z dvoch diskov – jeden je nad vodou a druhy pod hladinou. Takáto kombinácia umožní hosťom obdivovať hlbiny oceánu a zároveň vyťažiť čo najviac z teplého podnebia. Tieto dve časti konštrukcie sú spojené piatimi pevnými ramenami. Disk nachádzajúci sa takmer 10 metrov pod vodou bude vybavený 21. izbami susediacimi s potápačským centrom a barom. Každá izba je integrovaná s podvodným svetom tak blízko, ako je to len možné, ponúka prekvapivo priamy, ale napriek tomu bezpečný kontakt s miestnou flórou a faunou.

img: deep-ocean-technology.com

img: deep-ocean-technology.com

img: deep-ocean-technology.com

Disk a jeho priľahlé satelity umiestnené 5 – 7 metrov nad hladinou vody sú vybavené reštauráciou, kúpeľmi a špeciálnou rekreačnou oblasťou. Multifunkčné lobby postavené vnútri obrovského bazéna je sústredené v strede disku. Hosťom bude k dispozícii aj strecha areálu, ktorá môže slúžiť na chytanie bronzu a ako pristávacia plocha pre helikoptéry.

img: deep-ocean-technology.com

img: deep-ocean-technology.com

Dovolenka sa dá skutočne vychutnať len v prípade pocitu bezpečia. Samozrejme, aj v oblasti záchranných opatrení nebolo ponechané nič na náhodu.
Bezpečnostné opatrenia zahŕňajú monitorovací systém integrovaný s medzinárodnými zemetraseniami a varovacím systémom o zmene počasia. Hotel je monitorovaný početnými videokamerami a diaľkovo ovládanými podvodnými vozidlami, ktoré sú umiestnené na vhodných miestach po celom komplexe. Aj v prípade celkového zaplavenia, každý zo satelitných diskov má pozitívny vztlak, čo znamená, že môžu byť použité ako záchranné plavidlá po oddelení sa od hlavného telesa horného disku.

img: deep-ocean-technology.com

img: deep-ocean-technology.com

Modulárnu konštrukciu hotela bude možné aj preniesť, ak by to bolo nutné z ekologických dôvodov.

.src

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť