mineralna voda
Jednohubky

Čo sa stane ak budete piť iba vodu po dobu 30 dní?

Voda je akýmsi základom nášho života. Ak z neho vynecháte všetky ostatné tekutiny, udejú sa rôzne veci. 

Čo tak piť len čistú vodu počas celých 30 dní? Čo sa stane nášmu telu a ako nás to ovplyvní? To sa dočítate v nasledujúcich riadkoch.

Naštartuje vám mozog

Ak budete približne počas jedného mesiaca piť len čistú vodu, mozog sa vám rozbehne naplno, budete reagovať a myslieť rýchlejšie. Zvýšený príjem tejto tekutiny dokáže zlepšiť kognitívne funkcie až o 30 %.

Budete starnúť pomalšie

Proces starnutia dokáže voda ovplyvniť práve tým, že dostatočne hydratuje našu pokožku. Tá bude pružnejšia a žiarivejšia. Dôležité je piť skutočne len čistú vodu, až vtedy si všimnete určité zmeny. Podľa článku publikovaného v Daily Mail dokázala vďaka 30 dňovému experimentu s vodou žena vo veku 42 rokov pôsobiť o 10 rokov mladšie. Vyriešila tým aj svoje problémy s trávením a bolesťami hlavy.

Ovplyvní aj imunitu

Voda pomáha prinavrátiť optimálne fungovanie ľudského tela. Podporuje činnosť pečene a obličiek, ktoré nás zbavujú zbytočného odpadu. Dostatočná hydratácia tak v tomto prípade dokáže ovplyvniť aj imunitu a posilniť našu odolnosť voči bolestiam hlavy.

Posilní srdce a obmedzí riziko infarktu

Dokáže znížiť krvný tlak a obmedziť riziko zástavy srdca, to následne ľahšie rozvádza okysličenú krv do celého tela. Šesťročná štúdia sa zaoberala práve vplyvom čistej vody na ľudský organizmus a prišla k výsledkom, že ľudia, ktorí pijú viac ako 5 pohárov vody denne majú až o 41 % menšiu šancu úmrtia na infarkt ako tí, ktorí pijú len dva poháre denne.

Napomáha chudnutiu

Telo s pitím vody postupne prijíma menej kalórií, zároveň sa prečisťuje a zbavuje aj častého hladu. Pri chudnutí tak znižuje zbytočné pocity hladu a zabraňuje prejedaniu sa. S tým súvisí aj zrýchlenie metabolizmu, mnohé štúdie potvrdzujú, že nakopnutie organizmu pohárom vody hneď ráno zrýchľuje metabolizmus o 24 %.

.src

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť