Fakty, Jednohubky

15 nepostrádateľných trikov pre vaše telo, ktoré vám vždy pomôžu sa cítiť lepšie

Ľudské telo je jedným z najviac fascinujúcich mechanizmov na Zemi. A rovnako ako pre akýkoľvek iný mechanizmus, aj pre ľudské telo existuje veľa trikov, ktoré zjednodušia alebo zlepšia jeho fungovanie.

Redakcia Vedeli ste, že… si pre vás pripravila 15 jednoduchých, ale zato účinných trikov, ktoré vám pomôžu vysporiadať sa s malými každodennými fyzickými problémami. Ich uplatnenie vám môže pomôcť, aby ste sa cítili jednoducho skvelo.

1

Ako sa zbaviť škrabania v hrdle

01img: vekzhivu.com

Je trochu zvláštne ako to znie, ale poškriabanie vášho ucha vám pomôže od škrabania v hrdle. To preto, lebo stimulujete nervy, ktoré spôsobujú svalové kŕče, čo vám pomôže zbaviť sa tohto nepríjemného pocitu v hrdle.

2

Čo spraviť, ak niekoho poriadne nepočujete

02img: wappblog.com

Odpoveď je pomerne jednoduchá. Snažte sa lepšie počúvať, ale so svojím pravým uchom! Pravé ucho je totiž stvorené na lepšie rozoznávanie reči, zatiaľ čo ľavé lepšie rozoznáva hudobné tóny. Je to spôsobené rôznymi funkciami v rôznych častiach mozgu.

3

Čo robiť, pokiaľ sa bojíte ihiel

03img: samibryant.co.uk

Pocit, keď do vás zrovna vniká injekčná striekačka nie je zrovna dvakrát príjemný. Avšak, máme pre vás malý trik, vďaka ktorému sa vyhnete bolesti. Snažte sa zakašlať, keď do vás ihla preniká. Výskumy ukázali, že ľudia, ktorí počas prenikania ihly zakašlali, cítili menej bolesti ako tí, ktorí nezakašlali. Kašeľ spôsobuje náhly nárast krvného tlaku, a tým potláča schopnosť miechy prenášať pocity bolesti.

4

Ako sa vysporiadať s upchatým nosom

04img: morehealthy.ru

Lisa Destefano, D.O. odporúča striedavo tlačiť svojim jazykom na podnebie a jedným prstom na medzeru medzi obočím. Za 20 sekúnd by sa vám upchatý nos mal uvoľniť. Je to spôsobené pohybom čerieslovej kosti (vomer – prechádza od nosovej dutiny k ústam), ktorá sa hýbe tam a späť.

5

Čo spraviť, keď ste sa pred spaním prejedli

05img: qawithmohanji.wordpress.com

Táto metóda vám pomôže zbaviť sa pálenia záhy: Jednoducho si ľahnite na ľavý bok. Touto cestou bude váš žalúdok položený nižšie než váš pažerák, čo sťažuje možnosť kyselinám dostať sa do vášho hrtanu. Taktiež neodporúčame ísť hneď po jedle spať – radšej by ste mali počkať také dve až tri hodiny.

6

Ako sa zbaviť bolesti zubov

06img: kabir.cz

Ihneď navštívte svojho zubného lekára! Pokiaľ to nie je možné, bolesť znížite zovretím kocky ľadu v dlani medzi palcom a ukazovákom. Toto znížiť bolesť o polovicu. Stimulácia nervov v tejto časti ruky spôsobuje mierne znecitlivenie a blokuje signály, ktoré putujú do mozgu.

7

Ako zastaviť krvácanie z nosa

07img: netdoctor.co.uk

Peter Desmarais, M.D. odporúča zobrať si kúsok vaty a poriadne si ju pritlačiť na horné ďasno – presne za malými drážkami, ktoré máte pod nosom. Krvácanie z nosa prestane, pretože budete mať blokované tepny, cez ktoré prúdi krv. Tento trik je založený na rovnakom princípe ako škrtidlo. Avšak, ak krvácanie neprestane do 5-10 minút, ihneď navštívte lekára!

8

Ako sa vysporiadať s popáleninami

08img: trelamou.gr

Aby popálenie zmizlo, tlačte na postihnuté miesto prstom. Pre zredukovanie bolesti použite starý, ale osvedčený trik – studenú vodu. Toto však slúži iba na mierne popáleniny. S vážnejšími bežte ihneď za doktorom!

9

Čo robiť, keď sa cítite nervózni

09img: rentinginla.com

Doktor Ben Abo odporúča fúkať na svoj vlastný palec. Zábavné na to je, že palec má svoj vlastný pulz. Ak ho spomalíte, môžete tiež upokojiť svoj srdcový rytmus. Fúkaním na palec ho ochladzujete, čo spomaľuje váš tep. Okrem toho, táto aktivita nás núti vdychovať hlbšie a tiež má upokojujúci účinok.

10

Ako sa zbaviť „zamrznutého mozgu“

10img: pikicast.com

Všetci sme s týmto pocitom oboznámení. Stáva sa to preto, lebo nervy vo vašom podnebí v ústach sú ochladené, čo donútiť mozog rozhodnúť sa, že celé telo sa musí schladiť. V reakcii na to sa stávate „prehriatym“, z čoho vás následne bolí hlava. Aby ste si opäť zahriali podnebie a zbavili sa pálčivej bolesti, tlačte so svojim jazykom na podnebie tak, aby ste pokryli čo najväčšiu plochu.

11

Čo robiť, pokiaľ si necítite ruku

11img: chert-poberi.ru

Lisa Destefano, D.O. hovorí, že stačí iba párkrát kývnuť hlavou. Otupený pocit, ktorý máte v ruke je spôsobený tesnosťou v nervoch. Zväzky nervov, ktoré sú zodpovedné za prenos signálov z ruky do mozgu prechádzajú cez hrdlo. Preťahovanie krku by vám malo pomôcť zbaviť sa znecitlivenia.

12

Ako zaspať čo najrýchlejšie

12img: youtube.com

Keď sa ráno zobudíte, okamžite vstaňte z postele a vráťte sa do nej až keď budete musieť ísť znova spať. Toto pomôže vášmu telu si podvedome spájať posteľ so spaním. Udržujte túto praktiku a nakoniec sa naučíte zaspať hneď, ako sa vaša hlava dotkne vankúša.

13

Ako si niečo rýchlo zapamätať

13img: vox.com

Profesor Candi Heimgartner odporúča opakovať si text, ktorý si potrebujete zapamätať, niekoľkokrát pred spaním. Počas spánku váš mozog analyzuje všetky informácie, ktoré ste absorbovali počas dňa v správnom a logickom poradí a tiež ukladá niektoré z nich do dlhodobej pamäte. Ráno pravdepodobne budete vedieť text spamäti.

14

Ako počas behania predísť bolesti v boku

14img: runnersworld.com

Tento bolestivý pocit brnenia je spôsobený tlakom vyvíjaným na pečeň a pozná ho asi každý, kto niekedy v živote behal. Tomuto nepríjemnému pocitu môžete predísť veľmi jednoducho – počas behania vydychujte vtedy, keď sa vaša ľavá noha dotkne zeme.

15

Ako sa ponárať hlbšie

15img: sidesinspace.com

Ak máte pocit, že nemáte dostatok vzduchu, keď sa potápate, snažte sa použiť metódu, ktorú navrhol Jonathan W. Armbruster, PhD: Spravte niekoľko krátkych, ale rýchlych nádychov a výdychov predtým, než pôjdete pod vodu. Týmto spôsobom budete môcť zadržať dych na extra 10 sekúnd. Hyperventilácia pľúc týmto spôsobom zabezpečuje, že mozog si myslí, že vo vašom tele máte dostatok kyslíka, čo vám dovoľuje zostať pod vodou dlhší čas.

.src

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť