Nezaradené

15 neznámych destinácií, ktoré musíte vidieť

Mnohí hovoria, že svet je malý. No aj v tom malom sa ukrýva množstvo krásnych miest. Niektoré z nich sú turistami preplnené, iné sú takmer neznáme. Práve tie menej známe destinácie ponúkajú neobyčajné krásy.

Skrytá pláž

Na ostrovoch Marieta sa ukrýva pláž takmer pod povrchom. Takzvaná „Skrytá pláž“ je neznámym miestom s krištáľovo čistou vodou, ku ktorej sa turisti môžu dostať cez dlhý tunel buď plávaním alebo kajakom.

tucked-away-under-the-surface-the-marieta-islands-hidden-beach-is-a-secret-beach-with-crystal-clear-waters-that-travelers-can-access-either-by-swimming-or-kayaking-through-a-long-water-tunnelimg: businessinsider.com

Púštne mesto 

Huacachina je púštna oáza, nachádzajúca sa 5 hodín južne od Limy v Peru. Akési jazero uprostred púšte bolo kedysi populárnym útočiskom pre aristokratov z blízkeho mesta Ica. Teraz sa však stalo zastávkou pre turistov, ktorí si sem prichádzajú užiť aktivity ako sandboarding, čo je v podstate snowboarding na piesku alebo jazdy po dunách.

huimg: shutterstock.com

Ružové jazero 

Austrálske jazero Hillier si udržiava svoju jasnú ružovú farbu počas celého roka, aj keby ste si z neho naliali do fľašky. Príčina farby zostáva záhadou, no niektorí tvrdia, že by to mohlo byť kvôli vysokému obsahu soli v kombinácii s prítomnosťou ružového druhu baktérií.

auimg: shutterstock.com

Trhlina medzi kontinentmi 

Trhlina Silfra, nachádzajúca sa vo vnútri islandského národného parku Thingvellir, je jedným z mála miest, kde návštevníci môžu plávať medzi dvomi kontinentmi. Nielen, že je tu jedna z najčistejších vôd, ale v niektorých miestach sú medzery také úzke, že sa plavci môžu reálne dotknúť platní kontinentov Severnej Ameriky a Európy.

timg: flickr.com

Dedinka ako z filmu 

Dedinka Popeye na Malte bola pôvodne vytvorená ako prostredie pre film „Popeye“ z roku 1980. Na výrobu sa použili kmene stromov, prinesené z Holandska a tisícky litrov farby. V súčasnosti si turisti môžu užiť plavbu loďou, trampolíny na vode a výborné vína.

mimg: flickr.com

Červený pozemok 

Dongchuan sa nachádza v meste Xintian v Číne. Je typický najmä svojou žiarivou červenou farbou. Pôda obsahuje zoxidované železo a minerály, ktoré vytvárajú dané zafarbenie. Pestrú farebnosť dodáva miestu aj rastúca zeleň.

dňimg: shutterstock.com

Dvere do pekla 

Takzvané dvere do pekla môžete nájsť v Derweze v Turkmenistane. Obrovská diera plná ohňa bola vytvorená náhodne. Geológom sa podarilo dostať do jaskyne s prírodným benzínom. Dieru zapálili dúfajúc, že oheň spotrebuje palivo, ktorým bola nasiaknutá a následne vyhorí. Nestalo sa tak a diera horí dodnes.

doimg: flickr.com

Ostrov plný kvetov

Ostrov Flores, ktorý je súčasťou Azorských ostrovov v Portugalsku, dostal svoje meno na základe bohatého počtu divokých kvetov, obklopujúcich celú oblasť. Nachádzajú sa tu tiež prírodné termálne pramene a lagúny.

iimg: shutterstock.com

Lagúny v období dažďa 

Počas obdobia dažďov je národný park Lençóis Maranhenses v Brazílii nezabudnuteľným miestom. Medzi masívnymi dunami sa každý rok vytvárajú tisícky čistých lagún. Najlepším časom na návštevu je obdobie medzi júlom a septembrom, keď sú tieto kaluže naplnené najviac.

lencois-maranhenses-national-parkimg: shutterstock.com

Prírodné bazény 

Semuc Champey v Guatemale je hotový raj pre tých, ktorí hľadajú tyrkysové vody, ukryté uprostred krásnej krajiny. Aj keď cesta k tomuto miestu nie je najľahšia, po jej prekonaní nájdete vápencový most so sériou prírodných jazierok, ktoré poskytujú chladné vody ideálne na plávanie.

gimg: shutterstock.com

Sírové mesto

Svoje chodidlá môžete ponoriť do horúcich prameňov na zaujímavom mieste v Rotorue na Novom Zélande. Je známe svojimi gejzírmi, termálnymi prameňmi a bublajúcimi bahennými jazierkami. Prezýva sa taktiež ako „Sírové mesto“ a návštevníci sa môžu zúčastniť rôznych vodných športov na jazerách tohto regiónu.

kimg: shutterstock.com

Pod skalnými prevismi 

Setenil de las Bodegas vyrástlo zo siete jaskýň, nachádzajúcich sa na útesoch nad Rio Trejo v Španielsku. Biele domky tohto miesta boli vybudované vo vnútri siete a niektoré majú dokonca kamenné strechy. Oblasť je domovom pre rôzne bary, reštaurácie a vynikajúce jedlo.

simg: shutterstock.com

Miesto plné sedmokrások

Namaqualand je suchý región, tiahnuci sa približne 960 kilometrov cez Namíbiu a Južnú Afriku. Každú jar sa pustá oblasť naraz zaplní oranžovými a bielymi sedmokráskami, čím vytvára jedno z najneuveriteľnejších miest na svete.

jimg: shutterstock.com

Mramorové jaskyne 

Jaskyne Marble, nachádzajúce sa na polostrove blízko jazera General Carrera v Čile, tvoria dychberúcu sieť. Mramorové vzory sa vytvárali celé tisícky rokov vlnami, ktoré obmývali steny jaskýň.

maimg: shutterstock.com

Zrkadlo uprostred hôr

Pangong Tso je jazero, rozprestierajúce sa na ploche 97 kilometrov z Indie do Číny, vytvárajúc tak jedno z najrozľahlejších jazier v Ázii. S čístou vodou odráža prekrásne hornaté okolie.

pimg: shutterstock.com

.src

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť