modre oci
Nezaradené

3 kruté fakty o láske

Láska hory prenáša, no nie vždy…

Hudobníci spievajú o láske, píšu o nej texty, maliari ju maľujú vo všetkých podobách, iní o nej natáčajú filmy, … Láska je silná vec, ktorá dokáže zázraky. Veľa z nás si však lásku idealizuje, vidíme ju ako liek na všetky životné problémy. Aj keď často „všetko, čo potrebujeme je láska“, no aj ona má svoje negatíva a zlé vlastnosti, ktoré často prehliadame a zatvárame pred nimi oči.

1. Láska nezahŕňa podobnosť

Len preto, že sa do niekoho zamilujete, neznamená, že je to partner do konca života. Láska je emocionálny proces, no podobnosť (kompatibilita) je logický proces. A tieto dve veci sú veľmi odlišné.

A ako sa to prejavuje?
• ten druhý sa k vám nespráva pekne,
• nemá k vám rovnaký rešpekt, ako vy k nemu
• má zlý životný štýl a kazí tak ten váš
• má iné ciele a ambície ako vy
• má úplne iné filozofické presvedčenie, ktoré je v rozpore s vaším
• neprínáša vám dostatok šťastia

Môže to znieť paradoxne a možno si to často neuvedomujeme, no niekedy to tak je. Mnoho zlých vzťahov sa vytvorí na základe emócií a skončia zle.

Pravdou je, že sa to pokazilo skôr, než to vôbec začalo. Keď hľadáte partnera, budete musieť použiť nielen srdce, ale aj svoju myseľ.

2. Láska nevyrieši problémy vo vzťahu

Môžete sa milovať, no láska na vyriešenie problémov nestačí. Problémy je potrebné riešiť prakticky a neodkladať ich. Emócie síce môžu byť opojné, no snažte sa zostať stáť pevne na zemi a vidieť veci s nadhľadom.

3. Pre lásku sa niekedy neoplatí obetovať

Jednou z určujúcich charakteristík milovania je to, že ste schopní myslieť na potreby niekoho iného a často ich uprednostňovať. No stojí to za to? V láskyplných vzťahoch, je normálne, že sa obaja ľudia občas obetujú jeden pre druhého. Obetujú svoje vlastné túžby, potreby a čas.

No pokiaľ je obetovanie v prospech toho druhého na úkor vlastnej sebaúcty, tela, dôstojnosti alebo ambícií, je to problémom. Zdravý vzťah by mal pomáhať rásť, nie udupávať jedného z dvoch ľudí k zemi.

…láska je krásna vec, no dávajte pozor, aby sa z lieku nestalo niečo toxické.

.src

img: www.dietsinreview.com

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť