modre oci
Nezaradené

5 múzeí s nezvyčajnými exponátmi

Exponáty vystavené v múzeu sa svojím charakterom líšia. Umelecké, historické, vedecké, prírodovedné…Existujú však múzeá, ktoré sa vymykajú „bežným štandardom“.
1

Musée Dupuytren, Paríž

Múzeum vystavuje voskové modely chorôb a malformácií [znetvorenie, vrodená vývojová úchylka tvaru; pozn.autora], rôzne knihy a fotografie. Ďalšími exponátmi vystavenými v múzeu sú ľudské časti tela, deti, ktoré sa narodili s odhalenými vnútornými orgánmi, spojené dvojčatá. Múzeum vlastní aj mozgy pacientov s afáziou, neodborne pomenovanou aj ako strata reči.
3k1cbqa5l9hz99v9ogl8img:cdn.wittyfeed.com

jb460vmsiizexf1rlmpyimg:cdn.wittyfeed.com

4fhqik5b8qpmeb446qrgimg:cdn.wittyfeed.com

2

El Museo De Las Momias, Mexiko

Múzeum múmií. A takmer všetky sú nahé. Hovorí sa, že múzeum znázorňuje nehumánnu tradíciu zo starovekého Ríma, kedy odsúdený musel nahý prejsť cez dva rady vojakov, ktorí do neho udierali zbraňami. Všetky múmie sú prirodzene uchované vďaka cholere, ktorá vypukla v roku 1833 v meste Guanajuato, kde sa toto múzeum aj nachádza. Väčšinou ide o mŕtvoly, ktorých rodiny si nemohli dovoliť pochovať svojich blízkych. Múzeum vlastní presne 111 mumifikovaných tiel v pôvodnej podobe.
Colección-momias-de-Guanajuato-001img:www.vero4travel.es

nvfe7y6hejof3bdntm9kimg:cdn.wittyfeed.com

s6k5kywhrfwuphm85bdgimg:cdn.wittyfeed.com

3

Museum of Death, Los Angeles

V Múzeu smrti môžete vidieť všetko od truhiel, cez vrecia na telá, až po morbídne listy od vrahov. K dispozícii je aj prierez z časti ľudskej hlavy a pár zhnitých rúk.
pb3f8hagjzh5s4xd3fvyimg:cdn.wittyfeed.com

MOD4img:www.cityprofile.com

f2wn1dzl0jhkkkf0fxr8img:cdn.wittyfeed.com

4

The Glore Psychiatric Museum, USA

Toto múzeum zas poukazuje na 130-ročnú históriu susednej štátnej psychiatrickej liečebne. Zameriava sa na históriu liečby duševného zdravia v priebehu rokov. Modely v životnej veľkosti. Primitívne zariadenia, ktoré sa používali na liečbu psychicky chorých ľudí. Uniformy zamestnancov, fotografie a kresby a listy vytvorené pacientmi.
0k7stgj5l9z3yl6ew5bdimg:cdn.wittyfeed.com

v23nejnj0zy45rpltmrjimg:cdn.wittyfeed.com

lrg_x_D616246img:eofp.net

5

Lombroso’s Museum of Criminal Anthropology, Taliansko

Taliansky psychiater, antropológ a kriminológ, Cesare Lombroso, bol posadnutý myšlienkou deviantného správania. Venoval sa fyziognómii, náuke, podľa ktorej je možné podľa vzhľadu, hlavne tváre, určiť povahu človeka. Vznikla zbierka rôznych tvarov a veľkostí lebiek. Dokonca je tu vystavená aj hlava samotného Lombroso-a. Medzi exponáty tohto múzea patria aj nástroje použité pri trestnom čine, obrazy pitiev v plnej veľkosti, starožitné nástroje, zbrane a viac ako 400 ľudských lebiek. Múzeum vlastní aj iné časti z tiel kriminálnikov a šialencov.
Cesare Lombrosoimg:4.bp.blogspot.com

1x7pv2ptyu61p2eycvmximg:cdn.wittyfeed.com

118479688img:media.gettyimages.com

36ed41676d55fece9ea199f14990cc2dimg:s-media-cache-ak0.pinimg.com

.src

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť