Nezaradené

Toto je 7 najbohatších drogových dílerov všetkých čias, ktorí si svojou prácou naozaj prilepšili

Kriminálny život sa nevypláca, no aj tieto príklady svedčia o tom, že niekto na tom zarobil celý majetok.

Aká je peňažná hodnota biznisu tých najbohatších drogových dílerov?

Pablo Escobar  – 30 miliárd dolárov

escobarimg: kickassfacts.com

Keď niekto povie Kolumbia alebo kokaín, v mysliach mnohých sa vynorí meno Pablo Escobar. Nebol len bohatým ale aj veľmi vplyvným človekom. Narodil sa síce v chudobnej dedine no počas života si vyslúžil postavenie jedného z najbohatších mužov sveta. Escobar s jeho kartelom úradníkov často podplácal a tak ochránil masívne denné zásielky. Podľa magazínu Forbes kontroloval viac ako 80 % svetového biznisu s kokaínom.

Amado Carillo Fuentes – viac ako 25 miliárd dolárov

1323374343_10img: kickassfacts.com

Vlastnil dve lietadlá, ktoré pašovali obrovské množstvá kokaínu z Kolumbie do Mexika. Tento biznis mu zarobil veľkú sumu peňazí. Aj keď sa mu celkom darilo policajti mu boli v pätách. Amando to vyriešil po svojom a na to, aby ho neodhalili podstúpil plastickú operáciu. Neskôr ho však zabili jeho vlastní bodyguardi.

Carlos Lehder – 2,7 miliárd dolárov

27cd0bbf00000578-3048216-image-m-75_1429592040510img: kickassfacts.com

Ako jeden z najyplyvnejších zakladateľov takzvaného Medellinského kartelu napomohol najmä pri transporte kokaínu na južnú Floridu. Odtiaľ sa posielala do rôznych krajín v rámci Spojených štátov. Neskôr ho zatkli v Connecticute za krádež auta.

Griselda Blanco – 2 miliardy dolárov

griselda-blancoimg: kickassfacts.com

Griselda bola v kriminálnych vodách už od skorého veku. Už keď mala 11 rokov uniesla dieťa a pýtala si zaň výkupné. Neskôr ho, žiaľ, zastrelila. Bola najobávanejším zločincom Miami v 70. až 80. rokoch. Označovali ju ako Kokaínovú krstnú mamu a bola akousi priekopníčkou v ilegálnom pašovaní drog v tejto oblasti. Údajne zavraždila aj svojich troch manželov, napokon bola zastrelená v roku 2012.

Joaquín Guzmán Leora – 1 miliarda dolárov

183386-004-bbc389e6img: kickassfacts.com

Mexický drogový díler dodával v rámci USA a Mexika kokaín, heroín a marihuanu. V roku 2011 ho dokonca označili sa desiateho najbohatšieho Mexičana. Forbes ho nazval najväčším drogovým dílerom a jeho sieť sa rozprestiera medzi Spojenými štátmi a Kolumbiou. Zatknutý bol v roku 2014.

Paul Lir Alexander – 170 miliónov

paul-lir-alexanderimg: kickassfacts.com

Populárne známy ako El Parito Loco je Paul celkom šikovným obchodníkom. Americkej vláde pomohol zmocniť sa niekoľkých drogových dílerov, pričom svojmu biznisu zabezpečil takmer bezkonkurenčné prostredie. Aj napriek tomu ho neskôr zatkli a poslali do Brazílie, kde si mal odsedieť svoj 12 ročný trest. Podarilo sa mu však utiecť a v súčasnosti je stále hľadaným mužom.

Frank Lucas – 50 miliónov

frank_lucasimg: kickassfacts.com

Lucas je v súčasnosti už dílerom na dôchodku. Heroín pašoval práve do Spojených štátov a to celkom netradičným spôsobom. Uschovával ho totiž do truhiel mŕtvych amerických vojakov, ktorých posielali do USA.

.src

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť