Nezaradené

7 ťažkých právd, ktoré z vás urobia silnejšieho človeka

Je ťažké priznať si slabosti, ľahšie je vymýšľať výhovorky a ospravedlnenia. No tak to byť nemusí!

Je čas čeliť pravde, možno vám týchto sedem bodov pomôže.

1. Nikto nie je v skutočnosti taký zaneprázdnený, aby vám nemohol odpovedať

Ani jeden z vašich známych nie je až tak zaneprázdnený, aby vám nestihol odpísať alebo zavolať naspäť. Zapamätajte si, že ľudia, ktorí chcú si na vás čas nájdu. Čím skôr obmedzíte kontakt s takýmito ľuďmi a nebudete sa im prosiť, tým skôr sa dostanete bližšie k ľuďom, ktorí vás skutočne rešpektujú.

2. (Takmer) všetci kladú svoje vlastné záujmy na prvé miesto

Nezáleží na tom, aká je daná osoba milujúca, dobrosrdečná, vždy bude klásť svoje vlastné záujmy pred vaše. A platí to tak v každom vzťahu- či už kamarátskom, partnerskom a v pracovnom. Silní ľudia sa neboja povedať „nie“ a zastať sa samých seba. Oni vedia, že sa musia uprednostniť, pretože to tak nikto iný neurobí.

3. Je nemožné, aby boli všetci šťastní

Ak by ste mali robiť vždy všetko tak, aby bol každý s vaším rozhodnutím spokojný, zrejme by ste sa zbláznili. Niekto vás, pravdepodobne, skritizuje bez ohľadu na to, ako sa rozhodnete. Robte preto veci tak, ako ti cítite vy.

4. Svetu nič nedlhujete

Vezmite si vždy to, čo chcete. Nebojte sa, svetu nedlhujete nič, ak niečo chcete, choďte za tým.

5. Výhovorky si vytvárate vy sami

Môžete stráviť celý svoj ​​život obviňovaním ostatných, no krutá pravda je, že sú to len vaše výhovorky, ktoré vás delia od vašich snov. Treba hľadať spôsoby, nie výhovorky.

6. Definuje vás vaše konanie, nie vaše myšlienky

Môžete sedieť doma a celý deň premýšľať o lepšom svete, no kým niečo neurobíte, nič nezmeníte. Schopnosť robiť veľké plány je dobrá vec, no treba ju spojiť s ich uskutočňovaním.

7. Závleží len na vás

V živote stále na niečo čakáme. Na školu, prácu, správneho človeka po našom boku a podobne. Nečakajte, konajte! Čas vám nikto nevráti a z vášho života vás nikto nezachráni.

.src

img: https://brightside.me/inspiration-psychology/7-harsh-truths-that-will-make-you-a-stronger-person-226960/

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť