modre oci
i3.mirror.co.uk
Nezaradené

Idylická, no zúfalá. Dedinka v Taliansku ponúka 2000 euro každému, kto sa stane jej obyvateľom

Talianska dedinka Bormida sa zúfalo snaží zachrániť pred vymretím.

Bormida sa nachádza v hornatej oblasti na severozápade Talianska. V súčasnosti má približne 394 obyvateľov. Najbližšie väčšie mesto je vzdialené asi 80 km, práve preto sa obyvatelia sťahujú bližšie k mestám za prácou. Turisti o toto miesto rovnako nemajú veľký záujem.

Starosta Daniele Galliano sa rozhodol vyplatiť 2000 eur v hotovosti každému, kto sa rozhodne nasťahovať sa do tejto hornatej dediny. Záujem o presídlenie do talianskych hôr prejavili ľudia z Indie, Dánska, USA, Veľkej Británie, Indonézie či Maďarska.

Mnohých zaujíma jediné, a to či je v dedine dobré pripojenie na internet. Práve oni sa neboja nezamestnanosti, tvrdia, že môžu pracovať aj na diaľku. Niektorí sa dokonca vzdali motivácie vo výške 2000 eur.

Foto: Google

„Nepotrebujem stimul vo výške 2000 eur, stačí mi krásny horský vzduch a veľká vzdialenosť od miest.“

Starosta dúfa, že sa mu podarí dedinku zachrániť ešte toto leto. To však nie je všetko, chce dokonca znížiť mesačné nájomné na 50 eur. Manažér reštaurácie v obci však varuje potencionálnych obyvateľov, že by si museli nájsť aktivity, ktoré by im pomohli sa zabaviť. Vraj v dedinke nie je čo robiť. Na druhej strane však tvrdí:

„Život je taký jednoduchý a prirodzený, máme lesy, kozy, kostol a veľa dobrého jedla. Nežijeme v strese. „

Nuž, rozhodnutie zostáva len na vás.

Foto: dailymail.co.uk

Foto: Wikipedia / Davide Papalini

zdroj: dailymail.co.uk

 

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť