pixabay.com
Nezaradené

Od prvého dojmu závisí viac ako si myslíte. Ak chcete vedieť ako ho zanechať dobrým, tak čítajte

Od prvého dojmu môže veľa závisieť. Možno aj vaša budúca práca. Ako urobiť ten najlepší?

Zanechať dobrý prvý dojem nie je vždy jednoduché. Práve preto je obsahom tohto článku zopár rád, ako to urobiť čo najlepšie.

Buďte pozitívni a zachovajte si otvorený postoj.

Obyčajný úsmev dokáže veľa. Pozitívna nálada je totiž prudko nákazlivá, preto sa pri nových stretnutiach snažte prirodzene usmievať a pôsobiť prívetivo. Veľa o vás prezradí aj obyčajný postoj tela či gestikulácia. Neverbálna komunikácia totiž mnohokrát prezrádza naše pravé pocity. Preto nemusí dobre pôsobiť ak si hneď prekrížite ruky a zaujmete obranný postoj.

Foto: commons.wikimedia.org

Udržujte očný kontakt a pozorne počúvajte.

Úspechom dobrého prvého dojmu je aj očný kontakt. Je dôležité pravidelne ho udržiavať, nie však preháňať. Overeným trikom je napríklad preskakovať pohľadom z očí na ústa, ak totiž na niekoho príliš dlho hľadíte môže si to vysvetliť zle a cítiť sa nepríjemne. Dávajte si taktiež pozor na to, či svojho partnera v konverzácii reálne počúvate. Ak dokážete v téme plynulo nadviazať vzbudíte záujem a dosiahnete tak oveľa príjemnejší rozhovor.

Foto: pixabay.com

Pýtajte sa, hľadajte spoločné témy.

Pri rozhovore nestačí len počúvať, treba klásť aj otázky, práve týmto spôsobom podporíte osobu sediacu oproti vám k ďalšej konverzácii. Okrem toho vám to poskytne čas usporiadať si vlastné myšlienky. Pozitívne je tiež pokúsiť sa odhaliť spoločné záujmy, respektíve témy dialógu. Konverzácia vtedy prebieha plynulo a stávate sa sympatickejším.

Získajte si informácie vopred.

Dostatočná príprava je polovicou úspechu. Platí to najmä pri pracovných pohovoroch, kde je dôležité zistiť si niečo vopred o danej pozícii alebo o danej spoločnosti. Prejavíte tým váš skutočný záujem o miesto a pri konkrétnejších otázkach nezostanete ticho sedieť.

Buďte originálni a nestresujte.

Originalita sa v dnešnej dobe cení, najmä ak chcete zaujať. Odhalenie vašich záľub alebo zaujímavých skúseností či schopností vás odlíši od ostatných. Pre zanechanie dobrého prvého dojmu treba zaujať a byť niečím iný. No a napokon, aj pri dostatočnej príprave a snahe je dôležité jednoducho ostať v pohode. Len vtedy dokážete prezentovať samých seba najlepšie, ako viete.

Pozbierajte preto svoje sebavedomie, sústreďte sa na ľudí okolo seba, zapájajte sa do konverzácie, buďte milí, usmievaví a prvé stretnutie dopadne na výbornú.

zdroj: brightside.me

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť