modre oci
sciencealert.com / Erik Wernquist
Nezaradené

Detailne spracovaný krátky film na základe reálnych dát ukazuje, aký by bol život na iných planétach Slnečnej sústavy

Aký by bol život mimo našej planéty? Môžete sa pozrieť. Takýto film ste ešte nevideli.

Ľudia mali vždy tendenciu byť zvedaví a nazerať za roh. V tomto prípade ide o nazeranie väčších rozmerov, priamo do hlbín Slnečnej sústavy. Na jednotlivých orbitách sa v nej pohybujú planéty, ktoré poznáme zo satelitných záberov či ešte zo školských učebníc. Dokážu ich ľudia niekedy spoznať zblízka?

Práve touto otázkou sa zaoberá celkom detailný krátky film s názvom Wanderers. Jeho tvorcom je Erik Wernquist, ktorý sa v časovom rozmedzí menej ako 4 minúty pohráva s myšlienkou zdolania vzdialeností medzi planétami samotným človekom.

Ak si pomyslíte, že ide o ďalší fantastický výmysel, ste na omyle. Wernquistove grafické zobrazenie sa veľmi nelíši od reality. „Ide o víziu, v ktorej ľudstvo expanduje do Slnečnej sústavy. Je založená na vedeckých ideách o tom, ako by naša budúcnosť mohla vyzerať, keby sa to skutočne podarilo.“

Zábery vo filme totiž vznikli na základe skutočných snímkov a dát. Tie Wernquist získal v spolupráci s Európskou vesmírnou agentúrou a NASA, z ktorej konkrétne zábery poskytli JPL (laboratórium prúdového pohonu) a Goddardovo centrum pre vesmírne lety. „Oblasti zobrazené vo filme sú digitálnou rekreáciou skutočných miest vo vesmíre.“

Krátky film otvára rôzne otázky v oblasti vesmírneho výskumu či budúcnosti ľudstva samotného. No okrem toho ponúka aj príjemný umelecký zážitok.

Zdá sa to neuveriteľné, no tieto priam graficky dokonalé zobrazenia sú reálne. Nasledujúce fotky vám prezdradia, kde presne sa tieto miesta nachádzajú.

Cape Verde, Mars

Foto: sciencealert.com / Erik Wernquist

Skupina ľudí stojaca na Cape Verde na okraji kráteru Viktória na Marse.

Verona Rupes – Miranda, Urán

Foto: sciencealert.com / Erik Wernquist

Najvyšší útes v Slnečnej sústave nachádzajúci sa na Mirande – jednom z mesiacov Uránu.

Prstence Saturnu

Foto: sciencealert.com / Erik Wernquist

Saturnov mesiac Iapetus

Foto: sciencealert.com / Erik Wernquist

Pohľad z mesiaca Europa

Foto: sciencealert.com / Erik Wernquist

Niekoľko ľudí kráčajúcich po ľadovom povrchu Jupiterovho mesiaca Europa.

zdroj: sciencealert.com

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť