oooii.com
Nezaradené

Polícii v britskom meste bude po novom napomáhať pokročilá umelá inteligencia. Systém v 98% percentách odhadol spáchanie trestného činu

Umelá inteligencia ako pomoc pri chytaní zločincov. Táto myšlienka nie je až tak vzdialená od reality. V Anglicku totiž testujú nový systém.

BBC informovala o tom, že policajti v britskom meste Durham zavádzajú do svojej práce umelú inteligenciu. Tá má rozlišovať zločincov a udeliť im primeraný trest. Systém zvaný HART pracuje s algoritmom, podľa ktorého na základe dát policajnej stanice v Durhame z rokov 2008 až 2013, rozlišuje úroveň rizika podozrivých pre spoločnosť. V súčasnosti systém prebieha skúšobnou dobou a rozhoduje o tom, či polícia má držať podozrivého vo väzení. Okrem iného napomáha aj v určení dĺžky trestu či možnosti udelenia kaucie.

Systém už odskúšali aj v minulosti, a to v roku 2013, keď po prvotnom priestupku monitorovali správanie podozrivého jednotlivca ešte nasledujúce dva roky. HART na 98 % odhadol, že podozrivý ešte spácha trestný čin.

Polícia nezabudla pripomenúť, že systém HART budú využívať len ako poradcu. Konečné rozhodnutie napokon vykonajú aj tak ľudia.

zdroj: theverge.com

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť