Nezaradené

Aké je pre Vás najlepšie „zvukové pozadie“? Vyskúšajte hudbu, ktorá pomáha pri produktivite.

Potrebujete nejaké „zvukové pozadie“, ale neviete nájsť správnu hudbu ktorá Vás neruší? Navštívte stránku Noisli a určite ju nájdete. Teda nie hudbu v pravom slova zmysle. Niekedy aj zvuk lesa a dažďa tvorí krásnu hudbu, ktorá pomôže.

Foto: www.blog.noisli.com

Podľa štúdie v The New York Times sú častokrát ľudia produktívnejší pri väčšom hluku. Niektorým však hudba prekáža sústrediť sa. V takom prípade pomáha okolitý hluk. Platí to najmä pre kreatívne práce, ako je napríklad písanie. Veľakrát ani nie sme vedomí, ako na nás zvuky okolitého sveta vplývajú. Čo robiť teda v tichej miestnosti? Odpoveď Vám ponúka stránka noisli.com, ktorá je dostupná aj ako aplikácia pre mobilné telefóny.

Noisli je minimalistický nástroj na „vytváranie hluku“. Môžeme tam nájsť zvuky prírody, ale aj ľudí. Na začiatok Vám ponúka tri základné kombinácie. A to Random, Productivity a Relax. Ak sa Vám dané kombinácie zvukov nepáčia, môžete si vytvoriť vlastné. Kliknutím na jednotlivú ikonku zapínate jej zvuk, okrem toho môžete aj regulovať úroveň jej hlasitosti. Veľmi rýchlo sa ocitáte vo vlaku prechádzajúcom búrkou, v lese, alebo v rušnej kaviarni. Všetko podľa Vašej chuti a nálady. Samozrejme si môžete svoje kombinácie uložiť, a neskôr sa k nim vrátiť.

Okrem zvukového pozadia ponúka stránka časovač, po ktorom sa Vám zvuky vypnú. Slúži na ľahké stopovanie času, ktorý strávite činnosťou pri ktorej počúvate Noisli. Pre tých, ktorým sa páči vzhľad stránky je vytvorený textový editor priamo v nej. Po napísaní textu si ho môžete uložiť do počítača, alebo na Google Drive.

zdroj: thenextweb

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť