modre oci
iflscience.com
Nezaradené

Superpočítač Watson vytvoril bez pomoci ľudského faktora trailer na film Morgan… Podaril sa mu?

Priemyselná revolúcia v minulosti hromadne zaviedla stroje do výroby. Čaká nás v budúcnosti ďalšia?

Tieto stroje kedysi mnohým ľuďom vzali prácu. Tentoraz by sa mali možno báť zamestnanci vo svete filmu. Umelá inteligencia napreduje už aj do ich remesla.

Nejde zatiaľ o samotný film ale len o trailer. Ten totiž vytvoril superpočítač menom Watson. Štúdiá 20th Century FOX požiadali spoločnosť IBM aby pre nový film Morgan vytvorili využitím techniky úplne nový trailer. IBM sa obrátilo na Watsona a nejde len o hocijakú náhodu. Film Morgan je totiž príbehom o umelo vytvorenom človeku, tak prečo neponúknuť počítaču, aby sa podujal na tvorbe samotnej upútavky?

Watsonovi nahrali do systému informácie zo stoviek horrorových filmových trailerov, identifikoval v nich typické obrazy a zvuky, ktoré v človeku vyvolajú žiadanú emóciu strachu. Superpočítač následne analyzoval samotný film Morgan a určil konkrétne časti, z ktorých sa mal vytvoriť trailer. Jeho výslednú prácu môžete porovnať s oficiálnym trailerom filmu, pre ktorý kľúčové zábery vyberal obyčajný človek z mäsa a kostí. Čo myslíte, ktorý kúsok je lepší?

Trailer vytvorený superpočítačom Watson:

Foto: 20th Century FOX / youtube.com

Oficiálny trailer z dielne štúdií 20th Century FOX:

Foto: 20th Century FOX / youtube.com

.zdroj

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť