Nezaradené

Naleteli sme, že: V bruchu 100 ročného sumca sa našli zvyšky po nacistickom vojakovi: kosti ale aj odznak boli v rybe od druhej svetovej vojny

Nasledujúce riadky sú vymysleným hoaxom a týmto sa ospravedlňujeme fanušíkom, že sme si informáciu dostatočne nepreverili…

Patríte k rybárom? Radi sa pochválite svojim úlovkom? Aj dvaja poľskí rybári sa chceli pochváliť, predsa len, nie každý deň sa vám podarí chytiť 187,5 kilogramovú rybu dlhú vyše 3 a pol metra. Keď ju začali porcovať, v bruchu narazili na naozaj zvláštny obsah. Nie len, že objavili úlomky ľudských kostí, ale aj príslušenstvo, ktoré dosť jasne poukazuje na pôvod zostatkov človeka.

Alfons Brzozowski a Marek Zdanowicz sa vybrali rybárčiť na rieku Bobr (poľsky Bóbr, pozn. autora), ktorá preteká juhozápadným Poľskom a severným Českom. Tu sa vlieva do Odry a pokračuje k Baltickému moru. Podarilo sa im chytiť naozajstný skvost – 3,7 metrový sumec s váhou 187,5 kilogramu je naozaj krásny úlovok. Ich radosť však vystriedalo (podľa ich slov) znechutenie, keď po otvorení ryby našli nacistické pozostatky pochádzajúce z druhej svetovej vojny.

Okrem natrávených zvyškov menších rýb našli aj niekoľko fragmentov lebky a kovového nacistického orla. Okamžite kontaktovali políciu, aby sa prešetril pôvod ľudských zostatkov. Z nich bolo možné zistiť pomerne málo informácií. Jednalo sa o muža bielej rasy, zomrel približne 20ročný, a je mŕtvy niekoľko desaťročí.

Foto:worldnewsdailyreport.com

Biológovia po obhliadnutí obrovského sumca zase usúdili, že mal 90 až 110 rokov. Ide tak o jednu z najstarších rýb tohto druhu, ktorú sa podarilo nájsť.

Bližšie analýzy ukázali, že sumec asi v roku 1940 narazil na nemeckého vojaka SS, ktorý našiel smrť počas okupácie Poľska. Forenzným expertom sa však nepodarilo určiť príčinu smti. Bol vojak mŕtvy vhodený do rieky, alebo ho zabil veľký sumec?

„Máme len pár úlomkov, väčšina kostry chýba,“ hovorí Dr. Patek Lojko „Veľa dôkazov o jeho smrti nemáme, ale môžeme takmer s istotou povedať, že ide o zostatky nemeckého príslušníka SS. Okrem úlomkov kostí sa v sumcovi našiel aj orol, ktorý bol súčasťou uniformy jednotiek SS, nosili ho vpredu na čiapke. Takisto boli nájdené aj dva gombíky z rovnakej uniformy. Zdá sa, že veľa kostí bolo za tie roky z ryby vylúčených. Vďaka testom sme našli dôkazy o poškodení tkanív žalúdočnými šťavami, takže kosti spôsobili rybe určite nemalé ťažkosti.“

Foto:worldnewsdailyreport.com

Sumce sú druhými najväčšími sladkovodnými rybami. Existujú záznamy, kedy tieto ryby ulovili plávajúce kačky, nízkoletiace holuby, dokonca mačky alebo psy blízko pri brehu. Veľké exempláre navyše vystupujú v mnohých prípadoch, kedy mali zaútočiť na ľudí. Posledný taký zdokumentovaný prípad pochádza z roku 2009 z Maďarska. Rybárovi sumec prevrátil čln, a za nohu ho ťahal do hĺbky. Ten sa zahránil len vďaka tomu, že sa mu podarilo nohu si uvoľniť. Spomínaný sumec mal vážiť cez 100 kilogramov.

Otázne teda ostáva, či bol vojak pre sumca len potravou, alebo obeťou.

zdroj: worldnewsdailyreport.com

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť