Nezaradené

Budúcnosť je tu! Pôsobivá skúška letu indoor jetpacku

Zmienka o tom, že v budúcnosti bude každý lietať na jetpacku je veľmi stará a pochádza z roku 1920. Mnohí vynálezci vyskúšali niečo podobné zkonštruovať, no nepodarilo sa vytvoriť vynález ktorý by bol spoľahlivý. Dnes sa zdá, že „jetpacky“ sú znovu na obzore. 

Spoločnosť s názvom Jet Pack Ineternation (JPI)  predvádzala poslednú ponuku minulý víkend v Ronald Reagan Building (Washington, DC), v rámci festivalu „Budúcnosť je tu“. Festival bol prehliadkou všemožných vecí, od robotov až po evolúciu človeka pri živote mimo planétu Zem.

Podľa spoločnosti, môže jetpack lietať po dobu maximálne 26 sekúnd. Tento čas je tak trochu sklamanie. Avšak, nikdy sme tak kompaktný a ľahký jetpack nevideli. Jetpack H202-Z má maximálnu rýchlosť 123 km/h a môže letieť na maximálnu vzdialenosť 760 m.

Prístroj stojí približne 100 000 $Je poháňaný peroxidom vodíka a dusíka, ktoré reagujú v prítomnosti strieborného katalyzátora za vzniku prúdu stlačenej pary, ktorá poskytuje potrebný ťah.

Pilot Macomber riadi jetpack pomocou jednej ruky:


Aj keď bolo trvanie letu krátke, je to zatiaľ najkompaktnejší a najkontrolovanejší let jetpackom aký sme mohli vidieť. Takže už len treba pracovať na skladovaní paliva a účinnosti.

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť