Koncom minulého storočia bol o UFO veľký záujem. V televízii vysielali mnoho relácií a vychádzalo mnoho článkov na túto tému. Začiatkom 21. storočia sa však situácia zmenila. UFO prestalo byť zaujímavé(?).
V roku 2006 historik Ben Macintyre povedal, že fenomén UFO zahnal internet. Z prieskumu v roku 1990 zistili, že 27 percent Američanov verí, že mimozemské bytosti v minulosti navštívili našu Zem. Tento počet vzrástol na 33 percent v roku 2001 a v roku 2005 klesol na 24 percent.
V súčasnosti však Hillary Clintonová sľúbila, že pokiaľ bude zvolená za prezidentku, zverejnia, čo vie vláda o mimozemšťanoch. Viera v UFO môže teda znova vzrásť. Vznik modernej ufológie (štúdium „UFO javov“) je zvyčajne datovaný k pilotovi menom Kenneth Arnold. Keď letel nad vrcholom Mount Rainier 24. júna 1947 a spozoroval deväť objektov podobných diskom, ktoré médiá nazvali „lietajúce taniere“.
Do konca roka 1947 Američania nahlásili ešte 850 ďalších prípadov. Počas roka 1950 začali ľudia hlásiť aj osobné stretnutia s mimozemšťanmi. Často sa stávalo, že ich stretnutia opisovali ako erotické. Napríklad, jeden z prvých „unesených“ bol mechanik Truman Bethurum z Kalifornie. Ten bol vraj na palube vesmírnej lode z planéty Clarion a jej kapitánkou bola krásna žena Aura Rhanes. Bethurumova manželka sa s ním po čase rozviedla, pretože bol vraj posadnutý týmto stretnutím.
Psychológovia a sociológovia mali niekoľko teórií o tomto fenoméne. V roku 1957, psychoanalytik Carl Jung povedal, že UFO je ako pomôcka, ktorá pomohla ľuďom 20. storočia prispôsobiť sa stresu zo studenej vojny. No tým netvrdil, že UFO nie je reálne.
img: express.co.uk