Nezaradené

Cesta na Mars môže trvať len 30 minút!

O možnostiach cestovať vesmírom výrazne vyššou rýchlosťou snívame celé roky, teraz sa zdá,  že sme k riešeniu poriadne blízko. 

Nápad je založený na princípe riadeného energetického pohonu, čo v praxi znamená, že zo Zeme sa vyšle laser, ktorý doslova vesmírnu loď potlačí do rýchlosti svetla. Tým by sa čas letu skrátil z mesiacov na nejakých 30 minút.

S týmto nápadom prišiel Philip Lubin z programu NIAC v NASA. „Dokážeme dostať 100 kilogramový stroj na Mars za pár dní. A do 25 svetelných rokov od Zeme je hneď niekoľko planét, ktoré môžu byť obývateľné. S touto technológiou si naozaj máme z čoho vyberať. Najbližšie je Alpha Centauri, ktorá je približne štyri svetelné roky od nás,“ tvrdí.

Takýchto rečí o budúcnosti je samozrejme plný internet, prečo by sme sa nad týmito informáciami mali vzrušovať? No preto, že táto technológia existuje a je pripravená na použitie!

„Táto technológia nie je žiadne sci-fi. Časy sa zmenili,“ povedal Lubin.

Problém je zatiaľ len ten, že laser nemá potlačiť koho. A teoreticky tu je tiež otázka, kto vesmírnu loď zastaví na druhej strane.

Predstav si, koľko informácií vďaka tejto technológií môžme získať. A možno aj objavíme inú civilizáciu. Je to neuveriteľný koncept, ktorý sa oplatí sledovať.

.src

titulná foto: NASA

 

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť