Nezaradené

Ak dieťa nekontrolovateľne plače pre zdanlivo žiadny dôvod, skontrolujte mu nožičky. Takto jednoducho mu môžete ušetriť mnoho bolesti.

Viete si predstaviť situáciu, kedy vaše dieťa stále len plače? Malé bábätká nám nevedia povedať o čo ide, a prejavom toho, že je niečo zle býva plač. Ale ak je dieťa čisté, najedené, a nič mu nechýba, vtedy začne byť plač trošku desivý. Zvlášť keď nechce za žiadnu cenu ustať. Niekedy sa stáva, že je to pre jeden jednoduchý dôvod. Inokedy to stojí to za kontrolu.

Ak vaše dieťa nechce prestať plakať napriek tomu, že na to nemá žiadny zjavný dôvod, vyzujte ho, a skontrolujte mu nožičky. Stáva sa, že sa mu do ponožky dostane vlas, ktorý sa postupne obmotá okolo niektorého prsta. Obmedzuje prietok krvi a bábätku spôsobuje nepríjemnú bolesť, o ktorej nám nedokáže povedať.

Tento fenomén sa nazýva ako „vlasové škrtidlo“ (hair tourniquet).

Foto: pixabay.com

Jessica a Scott Walker sú mladí rodičia, ktorým sa prihodilo presne niečo takéto. Ich dcéra plakala celý deň aj noc, a pomaly sa začali báť. Nevideli totiž žiadny dôvod, prečo by plakať mala.
Jessica skúšala svoju dcéru všelijako upokojiť. Vyzula jej ponožky, myslela si, že jej možno pomôže, keď sa trošku „vyvetrá“. Všimla si však, že malej sčervenal nechtík na palci.

Foto: facebook.com/scottwalker316

Okamžite začala kontrolovať, čo to mohlo spôsobiť. Našla vlas omotaný okolo palca maličkej. Keď ho dala preč, plač postupne začal ustávať. Pri návšteve lekára mu o všetkom porozprávala. Ten jej vysvetlil, že niečo podobné sa stáva pravidelne. Povedal jej, že mala šťastie, že si to všimla tak rýchlo. Tieto prípady totiž môžu končiť až nutnosťou amputácie pršteka bábätka.

Počuli ste už niekedy o tomto fenoméne?

zdroj: brightside.me

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť