modre oci
Nezaradené

Dokážu sa zväčšiť a v minulosti sa používali pri skladaní prísahy. Pozrite si 12 faktov týkajúcich sa semenníkov

Pre väčšinu chlapov bežná vec, pre niektoré dámy fascinujúci orgán. Semenníky sú nepochybne zaujímavou časťou mužského tela. Dokážu meniť veľkosť, denne vyprodukovať milióny spermií a veľký význam mali už v minulosti. Pozrite si 12 faktov týkajúcich sa semenníkov.

 1. Slovo avokádo pochádza z aztéckeho slova, ktoré označovalo semenníky.
 2. Keď chceli muži v stredoveku splodiť syna, nechali si niektorí z nich odstrániť ľavý semenník. Mysleli si, že pravý semenník produkuje mužské spermie a ľavý ženské.
 3. Anglické slovo testicle (semenník) je odvodené z latinského testis, ktoré znamená svedčiť/byť svedkom. V dávnych časoch muži pri skladaní prísahy položili ruku na semenníky iného muža. V časom Rímskej ríše si zase chlap zvykol položiť pravú ruku na semenníky pred vypovedaním na súde.
  gulimg: 9gag.com
 4. Tieto pohlavné žľazy dokážu denne vyprodukovať až 200 miliónov spermií.
 5. V Európe v 16. storočí nesmeli ženy spievať v kostolných zboroch. Niektorým chlapcom sa preto ešte pred pubertou odstránili semenníky. Títo chlapci, zvaní aj kastráti, mali vysoké hlasy ako ženy a silné ako muži.
 6. Slovo orchidea pochádza z gréckeho orkhis (semenník). Je to kvôli koreňu, ktorý pripomína tento mužský orgán.
  gullimg: 9gag.com
 7. Semenníky môžu počas sexu zdvojnásobiť svoju veľkosť.
 8. Niektoré ženy používali pálenku a čaj z bobrích semenníkov ako antikoncepciu (6.-18. storočie).
 9. Na fakt, že sa semenníky nachádzajú mimo tela, existuje viacero teórií. Tou najpravdepodobnejšou je, že chladnejšie prostredie zvyšuje produkciu spermií. Slony alebo mravčiare však majú svoje pohlavné žľazy uložené vnútri tela – pri obličkách.
  gulll
  img: 9gag.com
 10. U väčšiny mužov je ľavý semenník položený nižšie ako pravý. Asymetria zabezpečuje, že zaberajú menej miesta.
 11. V expozícii Vatikánskych múzeí sa nachádza aj takzvaná „sedia stercoraria“ – stolička s dierou uprostred. Pravdepodobne sa používala na skontrolovanie pohlavia nového pápeža.
  gullll
  img: 9gag.com
 12. Rekord za najväčší miešok na svete drží Wesley Warren, ktorý zomrel v roku 2014 na infarkt. Ešte pred operáciou musel v gatiach nosiť 63 kilogramov.
  gulllllimg: 9gag.com

.src

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť