modre oci
pexels.com
Nezaradené

Facebook prichádza s neatraktívnou zmenou, ktorá môže otravovať

Nie, nebude spoplatnený, toho sa báť nemusíte. Prichádza však s inou zmenou, ktorú bude asi len málokto považovať za pozitívnu.

Pri rolovaní Facebooku si budete musieť dávať pozor. Totiž, ak narazíte na video, začne sa prehrávať… to nie je nič nezvyčajné. Avšak, začne automaticky bežať spolu so zvukom. To môže byť problém, najmä ak budete na sociálnej sieti v spoločnosti a nezvolíte si tichý režim.

Tento krok sa zatiaľ nejaví ako veľmi populárny, keďže rolovaniu na Facebooku sa nevenujeme len doma, ale aj hocikde na verejnosti. Predstavte si, že niekto pridá hlúpe video či hudbu, ktorú nemáte radi a aj tak ju budete musieť počúvať. Zvuk sa bude stišovať až postupným rolovaním stránky. Nie je to najlepší nápad, však? Facebook však má argumenty.

Podľa sociálnej siete sú videá čoraz populárnejšie a pred touto zmenou bolo treba na prehranie zvuku kliknúť priamo na video. Týmto krokom chcú prevádzkovatelia uľahčiť ľuďom „prácu“ a urobiť Facebook jednoduchším. Automatické prehrávanie zvuku bude, našťastie, možné v nastaveniach Facebooku vypnúť.

To však nie je jediná novinka. Druhá však znie o niečo príťažlivejšie. Prehrávané video si budete môcť pozerať aj počas pokračovania v rolovaní stránky. Budete si ho totiž môcť zmenšené presunúť do hociktorého rohu obrazovky.

zdroj: newsroom.fb.com

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť