modre oci
Nezaradené

Fakty, vďaka ktorým budete chcieť cestovať I.

Cestovanie je jedným z najpopulárnejších koníčkov. Napriek tomu stále existujú ľudia, ktorí nemajú potrebu objavovať nové veci. Ich hlad po dobrodružstve bol potlačený.

Cestovanie však nie je len o návšteve nových miest a stretnutí s novými ľuďmi. V skutočnosti existujú stovky dobrých dôvodov, kvôli ktorým sa oplatí vydať na nové miesta. Balte kufre, pretože tieto fakty vás presvedčia o tom, že cestovať skutočne chcete!

Bolo preukázané, že cestovanie zlepšuje rozhodovacie schopnosti, znižuje stres, znižuje riziko srdcových ochorení, lieči depresie a robí nás celkovo spokojnejšími a múdrejšími.

Siberian_boreal_forest-610x458

Väčšina ľudí odkladá svoje cestovateľské plány na dôchodok. Avšak, z rôznych dôvodov, napr. zlý zdravotný stav, strata nadšenia a iné, len malá časť z nich sa rozhodne skutočne vycestovať po odchode do dôchodku. Neodkladajte svoje sny!

the_number_of_old_tourists_in_the_south_has_increased_h848-610x409

Cestovanie nemusí byť vôbec drahé. Sú miesta, kde si môžete prenajať nocľah za pár dolárov. Najlacnejší penzión na svete je v Kambodži, kde za noc zaplatíte len 1 dolár.

www.tripadvisor.com-garden-village-guesthouse-610x457

Ak nechcete míňať peniaze na ubytovanie, môžete využiť projekt CouchSurfing, vďaka ktorému môžete nájsť hostiteľa, ktorý vám umožní pobyt zdarma. V tejto komunite existuje milióny ľudí z celého sveta, ktorí vám okrem ubytovania môžu poskytnúť i dôležité informácie, ktoré by sa vám po potulkách krajinou ešte rozhodne mohli zísť.

Ak žijete v meste s vysokým znečistením ovzdušia, mali by ste navštíviť Rusko. Táto krajina produkuje najviac kyslíka na Zemi.

www.kakapu.es-Mongolia-610x407

Prejdite na stranu >> 2 <<

Stránky: 1 2

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť