modre oci
Ripley’s Believe it or Not
Nezaradené

FOTO: La Pascualita – figurína, ktorá je podľa legendy múmiou mŕtveho dievčaťa

Počuli ste už meno La Pascualita? Ide o dlhoročnú senzáciu a dokonca aj o turistickú atrakciu, ktorá sa nachádza v obchode v mexickom meste Chihuahua. Už viete, o čom je reč? O figuríne, ktorá je podľa legiend mumifikovanou mŕtvolou dievčaťa.

Na obchode so svadobnými potrebami La Popular nie je na prvý pohľad nič nezvyčajné. Keď sa však oboznámite s legendou alebo si figurínu pozriete pozornejšie, všimnete si niečo neobvyklé. Vyzerá totiž ako mumifikovaná mŕtvola. Nasvedčuje tomu bledá pokožka, „žilavé“ ruky, dokonalé vrásky či nechty, ktoré poznačil čas.

Foto: Ripley’s Believe it or Not

La Pascualita je senzáciou už takmer 90 rokov. Prvýkrát sa vo výklade objavila 25. marca 1930. Netrvalo dlho, kým si prví zvedavci všimli, že postava skôr pripomína kedysi živého človeka než umelú figurínu. Vzápätí vznikla legenda, podľa ktorej La Pascualita bola dcéra majiteľky obchodu – Pascualy Esparza. Tá údajne mala krásnu dcéru, ktorá sa chystala na vydaj. V deň svadby ju však uhryzla čierna vdova a preto umrela. Majiteľku to vraj natoľko položilo, že telo svojej dcéry nechala zabalzamovať a umiestnila ho do výkladu ako figurínu. Majiteľka však tieto klebety poprela.

Foto: Ripley’s Believe it or Not

Počas rokov sa pridávali ďalšie legendy. Jedna z nich tvrdí, že francúzsky kúzelník chodil do obchodu každú noc, aby La Pascualitu oživil a spoločne tancovali až do rána.

Foto: Ripley’s Believe it or Not

Figurínu prezlieka zopár zasvätených zamestnancov dvakrát týždenne za zatiahnutými závesmi. Jedna zo zamestnankýň vraj prezradila, že jej nahé telo vôbec nepripomína umelú figurínu. Súčasný majiteľ obchodu Mario Gonzalez legendu udržuje. „Je to pravda alebo nie? Mnohí ľudia tejto legende veria, no ja nemôžem prezradiť, či je to pravda,“ povedal Gonzalez.

Foto: Ripley’s Believe it or Not

Tak či onak, La Pascualita je obľúbenou turistickou atrakciou, ktorú radi navštevujú zvedavci z Ameriky i Európy.

Foto: Ripley’s Believe it or Not

 

zdroj: amusingplanet.com

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť