modre oci
Leandro Malta Borges
Nezaradené

FOTO: Tarantula skolila 40-centimetrového hada, podľa vedcov ide o unikátny objav

Brazílskym výskumníkom sa naskytol nevídaný pohľad na tarantulu požierajúcu hada. A to aj napriek tomu, že pavúk bol svojou veľkosťou len zlomkom z dĺžky plaza. Hoci viacero druhov pavúkov loví hady, v tomto prípade sa po prvýkrát podarilo zachytiť tarantulu požierajúcu takého dlhého hada v divočine.

Tarantula si pochutnávala na hadovi dlhom 40 centimetrov. „Ulovenie tak veľkého hada v porovnaní k veľkosti pavúka bolo pre nás obrovským prekvapením,“ povedal Leandro Malta Borges, jeden z výskumníkov, ktorí objav videli na vlastné oči. „Existujú prípady, kedy pavúky, ako napríklad čierna vdova, lovia pomocou svojej pavučiny. Tarantuly však siete nespriadajú.“

Foto: Leandro Malta Borges

Had podľa odhadov vliezol pod kameň, kde sa ukrývala tarantula. Tá vzápätí zaútočila tesákmi, ktoré v niektorých prípadoch môžu dosiahnuť až 2 centimetre. Keď bol had mŕtvy, tarantula ho začala konzumovať.

Foto: Leandro Malta Borges

Pavúky najskôr rozpustia vnútornosti svojich obetí a potom ich „vypijú“. V čase objavenia boli niektoré časti hada už „rozpustené“.

Foto: Leandro Malta Borges

Foto: Leandro Malta Borges

 

.zdroj

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť