modre oci
Nezaradené

Futbalová stávka, ktorá sa nestáva často

Harry Wilson, iba 16-ročný futbalista z liverpoolskej akadémie, sa napriek svojmu mladému veku už dočkal svojho debutu v reprezentácii. Chris Coleman, tréner Walesu, ho poslal na ihrisko ako striedajúceho hráča v zápase proti Belgicku, čím sa stal Wilson historicky najmladším futbalistom v národnom tíme. Mal presne 16 rokov a 207 dní.

Rodina tínedžera mala po tomto momente dvojnásobnú radosť. Jeho dedko Peter Edwards totiž uzavrel vo wrexhamskej kancelárii stávku, že jeho vnuk sa aspoň raz predstaví v reprezentácii Walesu. Na túto udalosť mu bookmaker ponúkol kurz 2500 a muž vsadil 50 libier. Vtedy mal malý Harry iba 18 mesiacov, no už po 15 rokoch sa ukázalo, že sa hrdý starý otec nemýlil – a to mu teraz vynieslo tučných 125 000 libier (vyše 147-tisíc eur).
Kouč Walesu mladíka povolal do tímu na posledné dva kvalifikačné zápasy MS 2014. Kým proti Macedónsku presedel na lavičke, v utorkovom stretnutí proti Belgičanom, sa už na ihrisku objavil. Tínedžer ako najmladší hráč si medzi seniormi pomohol k reprezentačnému rekordu a dedkovi k nemalým peniazom.

SRC

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť