Nezaradené

Hospodárske noviny kopírujú text našich článkov

Dnes pri listovaní nástenky, som narazil na príspevok od Hospodárskych novín, ktorý ma trochu prekvapil.

Spočiatku som si myslel, že sa len rozhodli spracovať rovnakú tému. Predsa len, sme mladí študenti, ktorí sa snažia priniesť čitateľom ten najzaujímavejší obsah zo zahraničných portálov. Nie je teda prekvapením, ak sa rovnaká téma s rovnakým zdrojom objaví na viacerých relevantných portáloch na Slovensku.

Každý článok však poctivo doplníme originálnym zdrojom a do každého prebratého článku sa snažíme pridať hodnotu tým, že doň vložíme vlastný postoj či názor. A práve na tom sme nachytali Hospodárske noviny.

Sme mladé médium, ktoré bolo vybudované doslova „na kolene“ – s rozpočtom na úrovni zlomku mesačných nákladov takého veľkého hráča, ako sú Hospodárske noviny. Že sa ale tento seriózne sa tváriaci denník rozhodol bez hanby prebrať našu prácu, to nám nenapadlo ani v tých najdivokejších snoch.

Kontaktovali sme Hospodárske noviny? Nie. Myslíme si, že tento boj by sme ako skupina študentov mala už vopred prehratý. Na našej snahe sa tým ale nič nemení. Naďalej sa budeme snažiť prinášať vám ten najzaujímavejší obsah, aby sme vás nielen pobavili, ale aj niečo naučili.

Na tom nejaké HN-ko nikdy nič nezmení.

Pozrite sa na celý incident cez priloženú grafiku:

Okrem Hippokratovho výroku sa v pôvodnom zdroji nenachádza ani jedna veta.1
Je tam toho, asi len nechceli vymýšľať sprievodný text… Nie, skopírovali aj zvyšný obsah článku obohatený o myšlienku autora.

2

Náš článok: https://www.vedelisteze.sk/galerie/sme-to-co-jeme-tvar-potravin-nie-je-az-taka-nahoda
HN „článok“: http://style.hnonline.sk/gastro-134/tvar-potravin-nie-je-ziadna-nahoda-sme-to-co-jeme-1051376
Pôvodný zdroj: http://erinjanus.com/foods-that-look-like-body-parts-theyre-good-for/

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť