Nezaradené

Informatikovi ležia milióny dolárov na smetisku

Kým 29-ročnému IT-čkárovi Kristofferovi Kochovi sa zábudlivosť v súvislosti s Bitcoinom vyplatila, vďaka nej Bitcoiny nepredal a k svojim 5000 BTC sa dostal až v tomto roku pri vysokom kurze, pre Walesana Jamesa Howellsa zábudlivosť znamená stratu aktuálne viacmiliónového majetku.

Howells pracujúci v IT totiž podľa informácií The Guardian zahodil toto leto odložený pevný disk, na ktorom mal Bitcoin peňaženku a teda privátne kľúče k jeho 7500 BTC.

Howells sa k Bitcoinu podľa svojich informácií dostal už vo februári 2009, v druhý mesiac existencie meny. Na jednom notebooku vtedy podľa svojich tvrdení vydoloval 7500 BTC. Dolovanie ale po cca týždni zastavil na žiadosť svojej ženy, ktorej vadil hlučný neprestajne bežiaci notebook.

Na menu Bitcoin následne zabudol.

V roku 2010 sa mu po obliatí notebook pokazil a rozpredal ho na časti, pevný disk si ale nechal.

Pri tohtoročnom letnom upratovaní ale disk aj s kľúčami k 7500 BTC zahodil a ten sa teraz nachádza na skládke pre mesto Newport veľkej približne ako futbalové ihrisko odhadovane v hĺbke viac ako metra. Keďže podľa informácií správcu skládky by na reálnu šancu nájsť disk bolo potrebných odhadom minimálne 15 ľudí a dve rýpadlá, na nájdenie disku rezignoval.

V čase, keď svoj disk zahodil, sa kurz Bitcoinu pohyboval rádovo okolo 100 dolárov za 1 BTC, zahodené Bitcoiny tak mali hodnotu približne 750 tisíc dolárov. Na Bitcoiny si spomenul až pri aktuálnej medializácii rekordných kurzov, keď mena včera na Mt. Gox prekonala kurz 1000 dolárov za BTC a aktuálne atakuje už 1100 USD za BTC.

Pri aktuálnom kurze cca 1070 USD za BTC majú stratené Bitcoiny hodnotu cca 8 miliónov dolárov.
SRC

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť