Nezaradené

Každý na svete by mal vedieť o tomto mimoriadnom mužovi

Jednej z najlepších príkladov, že ľudí nemôžeme súdiť podľa ich „obalu“. Tento muž nie je bezdomovec, ako sa môže na prvý pohľad zdať, je to jeden z najštedrejších ľudí na svete…

Dobri Dobrev má skutočne veľké srdce a možno práve preto žije už 101 rokov. Býva v malej bulharskej dedinke Bailovo a počas celého jeho života zbieral peniaze a dary. Nie však pre seba, svoj život zasvätil pomoci druhým. Všetko, čo vyzbieral, daroval najmä na obnovu kostolov a kláštorov po celom Bulharsku.

Mnohí ľudia ho poznajú pod prezývkou „dedko Dobri“, muž, ktorý si pre seba z vyzbieraných peňazí nikdy nenechal ani najmenšiu časť. Momentálne žije z jeho dôchodku, ktorý je len 100 eur a občas dostane pomoc od ľudí v podobe jedla a oblečenia.

Dedko Dobri je vo svojej krajine známy najmä vďaka práci bulharského novinára. Ten robil v roku 2010 dokument o Chráme svätého Alexandra Nevského v Sofii. Počas prechádzania starých spisov reportér zistil, že chrám dostal pred rokmi skutočne štedrý dar. Najväčší zo všetkých, a to až 20 000 eur. A dostal ho práve od Dobriho Dobreva.

Dobri pomáha každému, kto ho potrebuje. Počas svojej štedrej minulosti pomohol aj sirotincu, ktorý bol odpojený od elektriny a plynu kvôli dlhom. Dedko Dobri pomáha aj mnohým bezdomovcom a ktovie, koľko ďalších šľachetných skutkov ešte urobil. To sa však asi nikdy nedozvieme, pretože on sám o nich nikdy nehovorí.

1252705-650-1460443625-Ia4lDdXLgpEimg: Vlado Trifonov

.src

img: Vlado Trifonov

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť