Nezaradené

Vakcína na rakovinu? Briti ju už testujú…

Nová vakcína by podľa výskumníkov mohla efektívne ničiť nádory. Momentálne je skúšaná vo Veľkej Británii na pacientoch, pri ktorých už všetky ostatné metódy zlyhali.

Prví dvaja pacienti už dostali injekciu v Guy’s Hospital v Londýne, v rámci štúdie sa očakáva, že by vakcínu mohlo dostať v priebehu najbližších dvoch rokov až 30 pacientov.

Vakcína funguje veľmi podobne, ako iné vakcíny. Liečba sa snaží navnadiť imunitný systém na útok a zničenie špecifických buniek – v tomto prípade rakovinových buniek. Normálne plnia ochrannú funkciu biele krvinky.

Vials of medications. Dark blue.

img: activistpost.com 

V dôsledku tumoru sa však imunitný systém oslabuje a telo nie je schopné sa efektívne brániť. Práve táto vakcína chce celý proces zvrátiť a dať telu schopnosť opäť tieto ochranné bunky vytvárať.

Aby bol celý proces čo najviac efektívny, vakcína sa kombinuje s menej agresívnou formou chemoterapie, čím by sa mohlo podariť zabiť ešte viac rakovinových buniek a odľahčiť tak imunitný systém. Výskumníci za pokusom si myslia a dúfajú, že vakcína môže efektívne bojovať proti všetkým druhom nádorov a je testovaná práve na tých, ktorým diagnostikovali rakovinu už ako nevyliečiteľnú.

Jedným z dvoch „pokusných králikov“ je aj 35-ročná Kelly Potter, ktorej diagnostikovali rakovinu minulé leto. Sama tvrdí, že táto vakcína jej výrazne zmenila život k lepšiemu a je „skvelé byť súčasťou niečoho, čo môže zmeniť úplne všetko.“

.src

titulka: biopharma-reporter

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť