modre oci
Nezaradené

Mesto vznášajúce sa v oblakoch vydesilo obyvateľov Číny

Silueta mesta, vznášajúceho sa v oblakoch, vydesila obyvateľov čínskych provincií Ťiang-si a Fo-šan. Išlo o bránu do paralelného vesmíru, alebo o tajný vládny pokus?

Úkaz, počas ktorého boli v oblakoch jasne viditeľné siluety mrakodrapov, trval len niekoľko minút. Internetová senzácia mala diskutujúcmi niekoľko vysvetlení. Ide o dôsledok používania chemtrails, bránu do paralelného vesmíru, potvrdenie existencie matrixu, prípadne o súčasť tajného projektu NASA… Vedci sú však proti.

Ak sú zábery vznášajúceho sa mesta skutočné, ide podľa nich o fatamorgánu, teda optický jav, ktorý vzniká v atmosfére v dôsledku ohybu lúča v rôznych vrstvách atmosféry.

Fatamorgána vzniká v dôsledku nerovnomerného ohrevu vzduchu nad zemou. Vytvorí sa tak vrstva vzduchu o rôznej teplote a rôznym indexu lomu. Takéto podmienky vznikajú pri teplotnej inverzii alebo pri peknom počasí nad studeným morom. Na rozhraní týchto vrstiev potom môže dochádzať k odrazu svetla. Vrstva sa potom chová ako zrkadlo. Vzhľadom k tomu, že je Zem guľatá, má také zrkadlo vlastnosti dutého zrkadla. Môže preto dochádzať k deformácii vzniknutého obrazu jeho zväčšeniu alebo napríklad obráteniu. Známe sú napríklad rozprávania námorníkov, ktorí videli lode vznášajúce sa nad hladinou a niekedy plávajúce hore nohami.

.src

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť