modre oci
Nezaradené

Tieto miesta by ste mali navštíviť – ak ste dosť odvážni

Na svete existuje mnoho dych vyrážajúcich miest. Od prírodných krás až po človekom vytvorené metropoly, ktoré pulzujú životom. Tieto krásne miesta priťahujú každý rok nespočetné množstvo návštevníkov. Existujú aj iné menej živé miesta, ktoré ponúkajú ohromujúco strašidelné pamiatky turistom, ktorí na svojej dovolenke túžia po inom druhu napätia a oddychu. Vedeli ste, že pre vás uvádza niekoľko z nich.

Snemovňa bulharskej komunistickej strany

img: via www.geeksvip.com

Zašitá v balkánskych horách je teraz opustenou pamiatkou východného bloku. Steny bývalého sídla bulharskej komunistickej strany dnes označujú graffiti. Toto miesto vám možno pripomína havarovanú kozmickú loď.

Jedovatá záhrada (Poison Garden ) – Alnwick, Anglicko

img: via www.geeksvip.com

V tejto sekcii známej Alnwick záhrady, by ste sa určite nechceli zastaviť a privoňať si k ružiam, pretože by vás to mohlo zabiť. Toto oddelenie pridali v roku 2005 ako turistickú atrakciu, rastliny sú toxické a jedovaté a sú pestované pre vzdelávacie účely.

Jakubova studňa (Jacob’s Well) – Wimberley, Texas

img: via www.geeksvip.com

Tento potok s hlbokou jamou je obľúbeným miestom na plávanie a komplexná spleť podvodných jaskýň je skutočnou atrakciou pre ambicióznych prieskumníkov. Bohužiaľ, tieto jaskyne si vyžiadali životy ôsmych ľudí, ktorí podcenili túto „studňu.“

Kostol sv. Juraja – Lukova, Česká republika

img: via www.geeksvip.com

Umelec Jakub Hadrava paradoxne prinavrátil späť život do tohto opusteného českého kostola nainštalovaním sadrových sôch duchov. Turisti z celého sveta sa prichádzajú pozrieť na strašidelné prízraky.

Zámok Leap (Leap Castle), Írsko

img: via www.geeksvip.com

Zámok má desivú minulosť, keďže bol viac ako 500 rokov centrom niekoľkých mocenských bojov . V polovici 16. storočia vznikol krvavý spor medzi bratmi rodu O’Carroll, keď pred celou rodinou jeden brat k smrti dobodal druhého, ktorý bol kňazom a práve celebroval omšu v kaplnke zámku.

Kryziu Kalnas, Litva

img: via www.geeksvip.com

„Hora krížov“ bola centrálnym miestom nábožných Litvancov, ktorí umiestňovali na horu kríže viac ako 150 rokov. Aj potom ako panujúci Sovieti zničili horu niekoľkokrát, veriaci sa vrátili a prinášali so sebou stále viac a viac krížov. V súčasnosti je na hore viac ako 100.000 krížov.

Ostrov bábik – Mexiko

img: via www.geeksvip.com

Tento malý ostrov blízko Mexico City bol obývaný samotárom menom Julián Santana Barrera, ktorý vešal odhodené bábiky plávajúce v okolitej rieke, aby upokojil ducha dievčaťa, ktoré sa v okolí utopilo a prenasledovala ho, až kým nezomrel na infarkt v blízkosti tej istej rieky.

Maunsell Sea Forts – Severné more

img: via www.geeksvip.com

Briti postavili tieto podivné pevnosti v strednej časti Severného mora, aby počas druhej svetovej vojny zabránili nacistickej invázii. Očividne, neboli veľmi nápomocné, ale aj v súčasnosti stále stoja. Prázdne.

Poveglia, Taliansko

img: via www.geeksvip.com

Ostrov Poveglia bol miestom nútenej karantény pre obete moru od roku 1793 do 1814, ktorých počet sa vyšplhal na 160.000. Ich masové hroby sú tam dodnes. Snáď ešte morbídnejší je fakt, že ostrov bol neskôr miestom psychiatrickej liečebne, v ktorej lekár robil podivné experimenty na pacientoch predtým, než sa sám usmrtil, pretože podľa jeho slov bol prenasledovaný duchmi.

Trh Akodessewa , Togo

img: via www.geeksvip.com

Togo, krajina v západnej Afrike, kde veľa ľudí ešte stále praktizuje domorodé náboženstvo, a tak neexistuje lepšie miesto k nákupu opičej hlavy, než na trhu Akodessewa.

.src

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť