Nezaradené

Milionár ktorý jazdí na 22 ročnej Mazde

Meno Alfred Morris vám asi veľa nepovie, teda pokiaľ nesledujete americký futbal. Je to 24 ročný talent, ktorý bol draftovaný tímom Redskins v šiestom kole v roku 2012. Vďaka tomu dostal kontrakt na prvé štyri roky, ktorý ma celkovú hodnotu takmer 2,5 milióna dolárov. Teda dosť na to, aby si mohol kúpiť takmer akékoľvek auto na dennodenné cestovanie do práce. Napríklad u európskych futbalistov obľúbené Bentley.

Opravia ho zadarmo

Alfred má ale iné auto, než by ste čakali. „Bentley“ totiž volá svoju 22 ročnú Mazdu 626, ktorú kúpil ešte na vysokej škole od svojho pastora za dva doláre. Na nej jazdí neustále až do dnešných dní a ako sa zdá, len tak ľahko toto auto nevymení. Importér Mazda si v Spojených štátoch amerických všimol túto situáciu a dal mladému futbalistovi ponuku, aká sa neodmieta – do posledného šróbiku zrenovuje jeho starú 626ku. A to všetko zadarmo a do stavu, v akom toto auto opustilo výrobnú linku.

Na otázku, prečo vlastne jazdí na takomto „starom“ aute, Alfred skromne odpovedal: „Drží ma to pri zemi. Nikdy nesmiem zabudnúť odkiaľ som prišiel a akú ťažkú cestu som musel absolvovať až kým som sa dostal sem. A to je to, čo mi stále pomáha.“ Alfred však nevylučuje, že jedného dňa si kúpi nové auto, ale celkom určite si nechá doma aj túto klasickú a rokmi overenú 626ku. Ako vraví, chce, aby si aj jeho deti raz skúsili, aké to je, šoférovať toto auto.
SRC

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť