PETA
Nezaradené

Milujete luxus? Po tomto šokujúcom videu to prehodnotíte. Takto sa vyrábajú kabelky z krokodílej kože

Krokodíly vo Vietname sú zaživa sťahované z kože len preto, aby nasýtili ľudí prahnúcich po luxusných módnych doplnkoch, ako sú kožené tašky, opasky či remene na hodinky, ktoré vyrábajú najznámejšie módne značky, vrátane Louis Vuitton.

Pýtate sa ako skutočne vyzerá takýto proces?

Krokodíly nehybne ležia v malým betónových bunkách, ktoré sú neraz užšie ako ich vlastné telá. Najskôr dostanú trasúce krokodíly elektro-šoky,  potom sa im rozrežú krky a zarazí sa im kovová tyč do chrbtice, zatiaľ čo sú ešte nažive. Plazy sú následne stiahnuté z kože, zatiaľ čo stále krvácajú a hýbu sa. Tento proces trvá približne 15 až 20 minút. Krokodíly zostávajú pri vedomí ešte viac ako hodinu po tom, čo im bola prerušená miecha a boli prerezané cievy.

„Zárezy do krku musia byť veľmi bolestivé a nehumánne, nie je žiadna pravdepodobnosť, že by tieto zvieratá zomreli okamžite,“ dodal biológ Clifford Warwick.

Foto: PETA

V zachytenom videu z dvoch krokodílích fariem vo Vietname (krajina exportuje okolo 30 000 krokodílích koží každý rok), odhalili aktivisti za práva zvierat z organizácie PETA, v akých nehumánnych podmienkach žijú krokodíly predtým, než sa z nich stalo oblečenie, tašky, peňaženky, opasky či topánky.

Či už ide o Louis Vuitton, Hermès, Pradu alebo iné značky, PETA vyzýva všetkých, aby nekupovali exotické kože. Môžete tak zabrániť nehumánnemu sťahovaniu plazov z kože zaživa.

Jedna kabelka Louis Vitton stojí približne 25 000 eur. Zastavme spolu toto násilie páchané na nevinných zvieratách a prestaňme podporovať tento zvrátený priemysel.

Foto: PETA

Foto: PETA

Foto: PETA

Foto: PETA

zdroj: luxurydaily.com

zdroj: investigations.peta.org

 

 

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť