modre oci
Nezaradené

Mladá žena prišla o nohu kvôli používaniu tampónov

Prečítajte si príbeh mladej, len 24 ročnej Lauren Wasser, ktorá prišla o nohu kvôli používaniu tampónov.

Jej menštruácia bola podobná ako ktorákoľvek iná. Lauren si preto v miestnej drogérii kúpila tampóny, ktoré bežne používala – Knotex Natural Balance. Tampóny si bežne menila niekoľkokrát za deň.

Lauren si išla ľahnúť, pretože sa necítila dobre. Na druhý deň ju zobudila až polícia, ktorú zavolala jej matka, pretože o nej nikto dlhšie nepočul. Lauren im situáciu vysvetlila a išla si znovu zdriemnuť.

Zobudila sa však až o niekoľko dní v nemocnici. Keď sa dlhšie neozývala jej matka za ňou poslala svojho priateľa aj políciu. Našli ju ležať v spálni na zemi, tvárou k podlahe. Lauren rýchlo previezli do nemocnice s teplotou takmer 42˚C.

Prekonala ťažký srdcový infarkt a zlyhanie viacerých orgánov. Lekári nevedeli prísť na to, čo jej bolo. Nechali  preto zavolať špecialistu na infekčné ochorenia, ktorý sa po príchode ako prvé opýtal: „Má v sebe tampón?“ Mala.

6-610

Ukázalo sa, že tampón bol pozitívny na takzvaný „toxický šokový syndróm“. Syndróm toxického šoku je závažné bakteriálne ochorenie, ktorého pôvodcom býva najčastejšie baktéria Staphylococcus aureus.

Samotný tampón však nestačí na vyvolanie tohto symptómu. Daná osoba už musí mať v tele spomínanú baktériu. Problémom však je, že až 20% populácie ju v sebe nosí.

Infekcia u Lauren prerástla až do gangrény, situácia bola veľmi kritická. Lekárom sa ju podarilo zachrániť, avšak za cenu amputovanej nohy. Lauren žaluje firmu Kimberly-Clark za výrobu toxických tampónov.

Pred touto tragickou udalosťou sa Lauren pripravovala na kariéru profesionálnej modelky, tiež aktívne hrávala basketbal. Stále ide za oboma svojimi cieľmi.

meet-the-model-who-lost-her-leg-to-toxic-shock-syndrome-611-body-image-1434039951

 

.src

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť