modre oci
Nezaradené

V týchto múzeách sa určite nikdy nebudete nudiť. Múzeá a galérie, ktoré treba aspoň raz za život navštíviť

Ak ste milovníkom umenia, tento článok je stvorený presne pre vás. Je pravdou, že na Slovensku sa nachádza nesmierne veľa múzeí a galérií, no ak chcete vidieť svetovo známe umelecké diela, musíte vycestovať a pokochať sa touto krásou v iných krajinách.

Le Louvre, Paríž, Francúzsko

Louvre_Museum_Wikimedia_Commons
img: via wikipedia.org

Predtým, než sa stal Louvre múzeom,  bol stredovekou pevnosťou a palác kráľov Francúzska. Zbierky, ktoré siahajú od staroveku do prvej polovice 19. storočia, patria medzi najvýznamnejšie na svete. Medzi hlavné expozície patria „Venus de Milo“ alebo da Vinciho „Mona Lisa“.

Štátna Ermitáž, Petrohrad, Rusko

hermitage3
img: via infoglobe.com

V tomto múzeu sa nachádza viac než 3 milióny položiek, ktoré pochádzajú od doby kamennej až do začiatku 20. storočia. Múzeum tvorí dokopy šesť budov. Jedna z hlavných štruktúr múzea „ Zimný palác“ bola dokončená v roku 1764, a počas najbližších rokov bola domovom pre tamojších cárov.

Museo Nacional del Prado, Madrid, Španielsko

Prado-Museum-Madrid
img: via wikipedia.org

Španielska kráľovská rodina zodpovedá za poklady múzea. Počas celých storočí rôzni králi i kráľovné zozbierali poklady z rôznych kútov zeme. Nájdete tu maľby od známych španielskych autorov ako sú Velázquez, Goya, Ribera, a Zurbarán.

Musei Vaticani, Vatikán

musei-vaticani-interno
img: via caereviaggi.com

V múzeu sa nachádza presne 22 samostatných zbierok. Medzi najznámejšie patria Museo Pio- Clementino s nádhernými exponátmi ako sú „Pinacoteca“ alebo legendárna Michelangelova „Sixtínska kaplnka“. V múzeu sa tiež nachádzajú staroegyptské exponáty Museo Gregoriano Egizio, Museo Gregoriano Etrusco.

Rijksmuseum, Amsterdam, Holandsko

36245313_l_1289x518-tcm41-125101-32
img: via hotelvanoranje.com

Toto múzeum obsahuje okolo 900 tisíc objektov.  Múzeum je preslávené obrazmi holandských majstrov 17. storočia, vrátane Ruysdael, Frans hals, Johannes Vermeer a Rembrandt van Rijn. Múzeum bolo založené v roku 1800 pod zámienkou vystavovať zbierky holandských umelcov. V múzeu však nájdete aj exponáty zo stredoveku.

.src

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť