modre oci
Fakty

Najunikátnejšie stvorenia na svete- 4. časť

Dnes pokračujeme v predstavovaní unikátnych stvorení, ktoré spolu s nami žijú na Zemi. Aj keď niektoré z nich pôsobia, ako keby pochádzali z inej planéty…

Člnozobec africký je zvláštny druh vtáka, ktorý dostal meno podľa svojho obrovského zobáka. Žije vo Východnej Afrike, v oblastiach rozsiahlych močiarov. Člnozobec je veľmi pokojný a pohybuje sa len pomaly. Jeho životný priestor sa však stále zmenšuje.

desktop-1406689735

Táto opica s tupým nosom žije v rôznych častiach Ázie. Žije vo veľkých až 600 členných skupinách v korunách stromov.

Snub-Nosed-Monkey1

Hviezdonosý krtko je vzrastom pomerne malý, vyskytuje sa vo východnej Kanade a na severovýchode USA. Jeho ňufáčik lemuje 11 párov ružových mäsovitých výrastkov.

Star-Nosed-Mole1-1024x576

Sajga žije v strednej Ázii. Je dlhá asi 120 cm. Charakteristický je pre ňu zväčšený, akoby napuchnutý nos, ktorý prečnieva čeľusť, takže pripomína krátký chobot. Samec má kružkaté, lýrovito formované rohy, samica rohy nemá. V lete má samec srsť špinavožltú, v zime hustejšiu a belavú. Je to navyše kriticky ohrozený druh.

strange-animals-you-didnt-know-2-8

Modrý drak je zvláštny druh morského slimáka. Je schopný plávať na vodnej hladine vďaka plynovému vaku v jeho žalúdku. Tento druh možno nájsť v teplých oceánskych vodách.

strange-animals-you-didnt-know-2-16-1

Narwhal je veľká veľryba s obrovským rohom, je niečo ako jednorožec v oceáne.

strange-animals-you-didnt-know-2-22-2

.src
Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť