blog.bradleygauthier.com
Nezaradené

Nie ste ranné vtáča? Týchto 10 rád vám môže pomôcť začať svoj deň lepšie a krajšie

Ani vy nepatríte k ľuďom, ktorí milujú ranné vstávanie? Ak nie, máme pre vás zopár rád. V tomto článku nájdete 10 tipov, odskúšaných redaktorkou portálu Lifehack, ako zvládnuť ranné vstávanie a pomocou rituálov sa pripraviť na nadchádzajúci deň. Veríme, že vám aspoň niektoré z nich uľahčia začiatok nového dňa.

1

Cvičte

Hneď, ako vstanete, skúste strečingové cvičenia z jogy. Tie pomôžu k správnej stimulácii tela a nakopnú vaše svaly i myseľ.

2

Elektronika bokom

Ak po zobudení kontrolujete maily a sociálne siete, dostávate sa do štádia stresu a nepokoja. Namiesto toho skúste čas vyplniť krátkym čítaním knihy či niečím kreatívnym.

3

Plánujte

Foto: bplans.com

Ak si plán na ďalší deň nenapíšete pred spaním, urobte to ráno. Vďaka dobre naplánovanému rozvrhu dňa budete sústredenejší a produktívnejší.

4

Správna motivácia

Svoj deň okrem čítania motivačnej literatúry môžete začať aj počúvaním energickej a pozitívnej hudby. Pozitívne myšlienky sa vo vašej hlave zakorenia a budú pre vás správnou motiváciou.

5

Zdravé raňajky

Osvedčená klasika. Zdravé a vyvážené raňajky vás dokážu nabiť energiou. Ak vám ráno nechutí, dajte si aspoň kúsok niečoho zdravého alebo ho majte pri sebe pre prípad núdze.

6

Vytvorte si šťastie

Potešte sa maličkosťou alebo využite iné spôsoby na to, aby ste sa urobili šťastnými. Každého poteší niečo iné. Niekoho napríklad káva z obľúbenej kaviarne, iného zase krátke cvičenie. Jednoducho si nájdite moment, kedy potešíte samých seba.

7

Nezabudnite piť (vodu)

Foto: blog.doctoroz.com

Po niekoľkohodinovom spánku je vaše telo dehydrované. Hoci nie vždy máte chuť, prinúťte sa ráno vypiť pohár vody. Okrem hydratácie vám voda prinesie aj energiu a lepšie trávenie. Ako bonus si do pohára môžete pridať citrónovú šťavu.

8

Vždy pripravení

Aj keď vás čaká deň plný ničnerobenia, po zobudení sa upravte a prezlečte. Vďaka tomu sa budete cítiť pripravení na možné výzvy a budete mať „energiu v zálohe“.

9

Vstávajte v rovnaký čas

Dôležitým faktorom pri správnom začatí dňa je aj prebudenie v určitý čas. Hoci niekedy je fajn spať až kým vás z postele nevyženie hlad či nutkanie navštíviť toaletu, pravidelným vstávaním v určitý čas si vytvoríte zvyk. Vďaka nemu bude prebúdzanie po pár dňoch omnoho jednoduchšie a je možné, že už nebudete potrebovať pomoc budíka.

10

Začnite náročnými úlohami

Foto: saleshigher.com

Keď ste pripravení pracovať a byť produktívni, vyberte z vášho plánu (bod 3) tie náročné úlohy a pustite sa do nich. Keď na začiatku dňa spravíte aspoň časť z nich, budete sa cítiť motivovaní a pripravení na ďalšie úlohy.

 

.zdroj

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť