Nezaradené

Nový trend? Muži s pivným „bruškom“ sú vraj viac sexi než svalovci…

Vo svete, kde sa stále rieši ten či onen ideál ženskej krásy, konečne zaznela otázka: Aký, je podľa žien ideálny muž. Odpoveď je ohromujúca. Ženy už dávno netúžia po namakaných svalovcoch s vyrysovanými tehličkami na bruchu. „Najsexy“ im pripadá Dad Bod, čiže chlapík od vedľa s pivným bruškom!

Bloggerka Mackenzie Pearson nedávno svojím článkom: Prečo dievčatá milujú chlapíkov s pivným bruškom spustila lavínu diskusií a reakcií. Konečne totiž povedala nahlas pravdu, ktorú ženy tajili a muži o nej len snívali. A to, že aj s pivným bruchom môžu byť sexi.

1085823_novy-trend-konec-pekace-buchet-muzi-s-pivnim-brisk_image_620

V angličtine sa okamžite chytil termín Dad Bod. Čiže otcovský typ muža, ktorý ale už nevyzerá ako namakaný metrosexuál, ale ako normálny obyčajný chlap. Za týmto všetkým je ale jedno veľké Ale. Ideál podľa diskusie neznamená, citujem: že chlap má mať tri brady a na bruchu pneumatiku. Svojím vzhľadom skôr hovorí: „Občas cvičím, ale úzkostivo si nestrážim množstvo skonzumovaných proteínov.

Ženám sa podľa blogu samozrejme ďalej páčia aj namakaní svalovci v časopise rovnako tak, ako mužom pohľad na ladné krivky modeliek. Lenže vo finále im príde viac príťažlivejší sympaťák, ktorý vyzerá tak nejako prirodzenejšie, ochraňujúco a mužnejšie. Pýtate sa prečo? Tu sú niektoré odpovede:

• Toľko sa nestresujú vlastnou postavou. Aj napriek výkrikom, že žena s krivkami je sexy, je na nežné pohlavie stále vyvíjaný tlak, aby schudlo a držalo diétu. Žiadna žena tak nie je stopercentne spokojná s tým, ako vyzerá, a keď má vedľa seba navyše namakaného svalovca, na sebavedomí jej to nepridá. Práve naopak.

• Chcú byť tá krajšia polovička. Samozrejme, že ženy chcú mať vedľa seba fešáka, ale viac je pre nich dôležité, či sa páči on im, ako okoliu. Vždy chcú byť ozdobou svojho muža, než ako jeho nepeknejším tieňom. Vedľa nedokonalého muža vyzerajú ženy jednoducho lepšie.

• Lepšie sa s ním mazná. Mäkká náruč „medveďa“ je rozhodne príjemnejšia než tvrdé svaly. Nikto sa nechce maznať so skalou. Navyše si v jeho náručí žena pripadá ako malé dievčatko.

• Konzumuje ako chlap a nie ako modelka. Rád si dá poriadny steak, miesto proteínového nápoja pije pivo a objedná pokojne pizzu domov, keď jeho drahá polovička dostanete chuť pri spoločnom filme.

• Na nič sa nehrá. O svojom pupku vie, ale nerieši ho. Občas si ide zacvičiť, zahrať futbal alebo si zaplávať, ale nehrá sa na Rockyho. Ženy si navyše takého muža dokážu lepšie predstaviť ako otca svojich detí, než vyrysovaného svalovca s naolejovanou muskulatúrou, ktorý pre svaly nemôže dať ani ruky k sebe.

1085825_novy-trend-konec-pekace-buchet-muzi-s-pivnim-brisk_image_620

Všetky tieto informácie berte samozrejme s rezervou. O takto subjektívnej veci môžme ale pokojne diskutovať… : )

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť