Nezaradené

Obálka nového časopisu Economist je plná skrytých symbolov

Čo sa nám snažia mocní tohto sveta naznačiť?…

Časopis Economist vydal číslo s názvom „Svet 2015“. Na obálke sú podivné obrázky: hríbovitý mrak, Federálne rezervy v hre zvanej „Panika“ a oveľa viac. Poďme si to trošku rozobrať…

Dve tváre Zeme… Konflikt západu s východom?
02
Pod nie práve najveselšou zemeguľou je vyobrazený hríbovitý mrak (aký sa vytvára po výbuchu jadrovej bomby) a špionážny satelit vynášaný do vesmíru.
03
Pestrofarebný pištec je nemecká legenda o mužovi, ktorý používal svoju čarovnú flautu na odlákanie detí z mesta Hamelin, ktoré potom už nikdy niko nevidel. Zlý príklad a odvádzanie pozornosti súčasného hudobného priemyslu na mladú generáciu?
05

06
Pred Putinom je malý vrtuľník, na ktorom je napísané Crop-O-Dust. Je to narážka na koncept práškovania plodín, „proces postrekovania plodín práškovými pesticídy alebo fungicídmi z lietadla“. Hneď pod vrtuľníkom je chlapec… ktorý príjma potravu…
08

09
Medveď panda v trenkách s čínskou vlajkou ukazuje svaly – to je dosť jasný spôsob, ako vyobraziť fakt, že Čína získava moc.
10
Na záver len dodáme, že tento magazín je tlačený v počte 1,5 milióna kusov každý týždeň a radí sa medzi najdôveryhodnejšie plátky sveta.

Našim cieľom nebolo vyvolanie konšpirácii a dohadov ale o triezvy pohľad na veľmi znepokojivú obálku uznávaného časopisu… Samozrejme všetko môže mať aj iné vysvetlenie : )

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť