modre oci
Nezaradené

Pár zo Štokholmu prišiel s efektívnym nápadom, okolo domu postavili skleník

 

Majitelia domčeka zo Štokholmu prišli s geniálnou stratégiou pre úsporu energie počas chladných dní. Rozhodli sa, že si svoj domček doslova obalia do skleníka. Zatiaľ čo je okolie týmto netradičným nápadom šokované, myšlienka samotného nápadu je skutočne efektívna.

Slnečná energia poskytuje teplo a vytvára ho aj vo vnútri domčeka. Pár tvrdí, že na konci januára môže byť vonku aj -2°C, dnu je niekedy aj okolo 28,4°C. Háčik je však v tom , že takýto spôsob bývania nie je vhodný celoročne. Ak je totiž teplejšie a teploty vonku sa pohybujú okolo 20°C, na poschodí domu môžu teploty vystúpiť až do 68°, čo nie je až také príjemné.

1-

 

Ako už bolo spomenuté, Charles a Marie nevyužívajú domček celoročne. Slúži im predovšetkým v zime a v chladnom období, pričom je ideálnym miestom pre pestovanie ovocia a zeleniny po celý rok. Konštrukcia skleníka sa skladá zo 4 milimetrového bezpečnostného skla a je navrhnutý tak, aby vydržal aj  prírodné živly.

Pár využíva priestor medzi skleníkom a domom vo svoj prospech. V tomto priestore pestujú zeleninu aj ovocie, hroznové stromy aj počas zimy a pokiaľ je vonku príliš mrazivo, oni si môžu na svojej „netradičnej“ terase čítať knihu alebo tam môžu len tak oddychovať.

 

 

greenhousehouse5

greenhousehouse9

greenhousehouse7

greenhousehouse4

 

.src

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť