Nezaradené

Plán lekára transplantovať celé telo vzbudzuje pochybnosti!

Pred šiestimi rokmi bol Wang Huanming paralyzovaný od krku dole, po wrestlingovom zápase s priateľom. Dnes dúfa, že našiel cestu ako zas kráčať po vlastných nohách : nové telo.

Pán Wang je jedným z dobrovoľníkov, ktorí sa prihlásili na transplantáciu celého tela v nemocnici čínskeho mesta Harbin. Túto myšlienku, spochybňuje celosvetovo mnoho odborníkov. Znepokojujú sa hlavne tým, ako Čína tlačí na etické otázky vedy. Podľa odborníkov, je taká transplantácia v tejto dobe ešte nemožná, a poukazujú na obtiažnosť spojenia nervov v mieche s novým telom. Neúspech by totižto znamenal smrť pacienta.

Dr. Ren Xiaoping, ktorý navrhuje túto operáciu sa v nedávnom rozhovore vyjadril, že zatiaľ prebieha budovanie tímu, prebieha výskum a túto operáciu v budúcnosti plánujú vykonať. Jeho plán: Odstránenie dvoch hláv z dvoch tiel, pripojenie ciev z tela mŕtveho darcu do hlavy príjemcu, vloženie kovovej platne na stabilizáciu nového krku, namočenie miechových nervových zakončení do substancie na podporu opätovného rastu a nakoniec zašitie pokožky.

 V minulosti už Dr. Ren experimentoval s transplantáciou tohto typu na myšiach, ktoré však žili len jeden deň. Povedal, že tiež začal cvičiť na ľudských mŕtvolách, no odmietol uviesť podrobnosti.

myši


06CHINATRANSPLANT-web4-master675
img: via http://www.nytimes.com/

Lekár a jeho stúpenci tvrdia, že operácia by mohla pomôcť ľudom s potenciálne smrteľnými chorobami, ktoré postihujú telesné funkcie.

Odborníci však nesúhlasia. Niektoré aspekty plánu sú technicky možné, povedal Dr. Abraham Shaked, profesor z ústavu Penn (University of Pennsylvania). Povedal, že by mohlo byť možné uchovať mozog príjemcu a telo darcu, no stále podľa neho nie je možné pripojiť nervy miechy.

.src

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť